Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Jaunā valdība plāno izmaiņas nodokļu politikā, tos paaugstinot

Jaunā valdība iecerējusi vairākas izmaiņas nodokļu politikā, tos paaugstinot, lai arī valdības deklarācijā noteikts, ka par jaunu nodokļu ieviešanu jeb esošo nodokļu palielināšanu tiks lemts tikai ārkārtējas nepieciešamības gadījumā.

Jaunā valdība plāno pakāpeniski paaugstināt akcīzes nodokli, koordinējot to ar pārējām Baltijas valstīm, liecina memorands par neatliekamiem pasākumiem valsts maksātspējas nodrošināšanā, ko sākuši parakstīt jauno valdību veidojošo partiju Saeimas frakciju deputāti.

Tāpat iecerēts paplašināt nekustamā īpašuma nodokļa bāzi, apliekot ar nodokli dzīvojamās telpas. Vienlaikus gan plānots noteikt neapliekamo minimumo kvadrātmetros uz deklarēto iedzīvotāju.

Tāpat iecerēts paaugstināt izložu un azartspēļu nodokli un dabas resursu nodokli, kā arī samazināt iemaksu likmi fondēto pensiju shēmā no 8% uz 2%.

Demisionējušā premjera Ivara Godmaņa valdība pērnā gada nogalē jau atbalstīja būtiskas izmaiņas nodokļu politikā gan paaugstinot pievienotās vērtības nodokļa pamatlikmi no 18 uz 21% un samazināto likmi no 5% uz 10%, gan arī palielinot akcīzes nodokli degvielai, alkoholiskajiem dzērieniem, cigaretēm un kafijai.