Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Karaliskais improvizācijas teātris» atklās Joku pavasari

31. martā «Arēnā «Rīga»» joku un dzirkstoša humora pavadībā notiks «Karaliskā improvizācijas teātra» pavasara sezonas atklāšana.

Profesionālo improvizatoru kvartetu — Jāni Skuteli, Andri Rupo, Vari Klausītāju un Ģirtu Runātāju — sezonas atklāšanas dienā papildinās jauns dalībnieks. Kā īpašais viesis «Karaliskā improvizācijas teātra» sastāvā uzstāsies Latvijas «Eirovīzijas» nacionālās atlases laureāts dziedātājs Intars Busulis. Sezonas atklāšanas izrāde būs Intara Busuļa debija kā improvizācijas teātra aktierim, kurā viņš pilnībā nodosies nevis mūzikai, bet improvizācijas mākslai, piedaloties īpaši viņam sagatavotās etīdēs.

«Karaliskais improvizācijas teātris» pārstāv teātra žanru, kurā netiek izmantots iepriekš sagatavots scenārijs, iestudēti dialogi un nekas tāds, ko ierasti sagaidām no klasiskas teātra izrādes. Improvizāciju veido vairāki īsi skeči, kur katrā epizodē pēc skatītāju rosinātām idejām tiek izspēlēts īss un dzīvespriecīgs notikums. Svarīga loma izrādē ir aktīvai skatītāju līdzdalībai, kur ikviens klātesošais var ietekmēt un virzīt izrādes gaitu.

Pavasara sezonas atklāšanā un improvizācijas veidošanā ir aicināti piedalīties arī Kārlis Lācis, Evelīna Kovaļevska un Juris Šteinbergs, Gustavo, Egons Reiters, Baiba Sipeniece-Gavare un Valters Krauze, Jana Kalniņa, Sindija Vilde, Lauris Lizbovskis, Jana Duļevska un Rodrigo Laviņš un citas Latvijā spožas personības. 

«Līdz šim «Karaliskā improvizācijas teātra» cienītāji humoristiskās izrādes baudīja kinogalerijā «K.Suns», tomēr, ņemot vērā lielo skatītāju interesi, nolēmām, ka «Joku pavasara» atklāšanai jābūt grandiozai. «Arēna «Rīga»» ir lielākā slēgtā zāle Latvijā, tāpēc, ilgi nedomājot, nolēmām izrādi rīkot šeit. Vēlamies, lai ikviens, kas plāno būt atklāšanas pasākumā, šeit arī būtu un nebūtu neviena, kas apvainojas tikai tāpēc, ka ir pietrūcis vietas,» uzsver «Karaliskā improvizācijas teātra» direktors Jānis Skutelis.

«Karaliskā improvizācijas teātra» izrādes vienmēr notiek darbdienās. «Šāds lēmums pamatojams ar labdabīgu un apzinātu mērķi — izglābt cilvēkus no stresa un pārslodzes. Es zinu vairākus cilvēkus, kas gaida izrādes vakarus, lai gūtu atslodzi no ikdienas darbiem, pasmietos par mums un sevi. Vēsturiski iekārtots tā, ka dažādi izklaides pasākumi bieži vien bija pieejami tikai aristokrātiem un karaļiem. Un ne jau mēs esam karaliski, šoreiz tādi ir mūsu skatītāji, kas bauda privilēģijas, skatoties un paši veidojot improvizēto izrādi,» piebilst Jānis Skutelis.

«Bez gatavošanās un pa īstam, bez nekā lieka un ar prieku, viss par tautu un augsto mākslu. Tas viss — «Joku pavasarī»! Tiekamies!»

Uzziņai

Jānis Skutelis — «Karaliskā improvizācijas teātra» mākslinieciskais vadītājs un improvizētājs, humorists, filmējies TV3 seriālā «Ādamsoni» un raidījumā «Lielais Brīnumzemes šovs», radošās apvienības «Mēmais šovs» zvaigzne, aktieris V. Runtuļa koncertuzvedumā «Cabaret plin, plin», «Cabaret Alez», «Cabaret Artelis», ekspedīcijas «1000 jūdžu aiz polārā loka», «1000 jūdžu Āfrikas tuksnesī», «1000 jūdžu Indijā» dalībnieks.

Andris Rupais — «Karaliskā improvizācijas teātra» izrāžu vadītājs un improvizators, sporta žurnālists un komentētājs, veidojis un vadījis dokumentālo raidījumu ciklu «Pirts stāsti» LTV7.

Varis Klausītājs — «Karaliskā improvizācijas teātra» improvizētājs, aktieris, režisors izrādei «Vilks», «Metāls», aktieris V. Runtuļa koncertuzvedumā «Cabaret plin, plin,» «Cabaret Allez», «Cabaret Artelis».

Ģirts Runātājs — «Karaliskā improvizācijas teātra» aktieris un improvizētājs, līdzrežisors izrādei «Ķēves dēls», arhitekts.

Biļetes nopērkamas «Biļešu servisa» kasēs.