Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

AB vadītājs neuzskata, ka vajadzīgs jauns hipotekārās kreditēšanas likums

Aizkraukles bankas (AB) valdes priekšsēdētājs Ernests Bernis intervijā laikrakstam «Dienas Bizness» atzinis, ka neuzskata, ka būtu vajadzīgs jauns hipotekārās kreditēšanas likums. Viņš uzsver, ka svarīgāka pašlaik ir skaidrība par valsts stratēģiju.

«Man liekas, liela uzmanība jāvelta palīdzībai tiem, kas zaudējuši darbu, kā arī sociālā dzīvojamā fonda jautājumam. Lai iedzīvotājiem būtu izvēle starp privāto dzīvokli un sociālo dzīvokli, kas būtu mazāks un lētāks. Sociālās spriedzes mazināšanai tieši tagad šo mājokļu nozīme var pieaugt vairākkārt, jo jaunu kredītu izsniegšana notiek ļoti mazos apjomos, bet daudz ir tādu cilvēku, kas nevar atļauties dzīvokli, kurā dzīvoja līdz šim, jo tas ir liels un dārgs,» norāda  Ernests Bernis, atzīmējot, ka tirgū patlaban ir daudz dzīvokļu, ko varētu izpirkt un veidot sociālos dzīvokļus, piemēram, padomju laika dzīvojamās mājas.

Sociālos dzīvokļus varētu būvēt gan pašvaldības saviem spēkiem, gan sadarbojoties ar privātajiem partneriem.

«Domāju, ka arī dialogs ar bankām ir ļoti iespējams,» apgalvo Bernis.