Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Geitss atgūst pasaules bagātākā cilvēka statusu

ASV programmatūras kompānijas «Microsoft» dibinātājs Bils Geitss atgriezies pasaules bagātāko cilvēku saraksta augšgalā, trešdien paziņoja žurnāls «Forbes».

Žurnāls savā ikgadējā pasaules bagātāko cilvēku sarakstā Geitsa īpašumus novērtē 40 miljardu ASV dolāru (22,2 miljardu latu) apmērā, tomēr to vērtība pēdējo 12 mēnešu laikā ir samazinājusies par 18 miljardiem ASV dolāru (9,99 miljardiem latu).

Arī pasaules bagātie nav izvairījušies no globālās krīzes, kura viņus ir skārusi smagi — šogad miljardieru sarakstā ir 793 cilvēki, salīdzinot ar 1125 2008. gadā, un viņu īpašumu kopējā vērtība ir sarukusi no 4,4 triljoniem dolāru (2,44 triljoniem latu) līdz 2,4 triljoniem (1,33 triljoniem latu).

Otrajā vietā ir pazīstamais amerikāņu investors Vorens Bafets, kas pagājušajā gadā Geitsam atņēma pasaules bagātākā cilvēka statusu, un viņa īpašumu vērtība aplēsta 37 miljardu dolāru (20,54 miljardu latu) apmērā. Bafeta investīciju kompānijas «Berkshire Hathaway» akciju vērtība gada laikā sarukusi par 25 miljardiem dolāru (13,9 miljardiem latu).

Trešajā vietā ar 35 miljardiem dolāru (19,4 miljardiem latu) ir Meksikas telekomunikāciju magnāts Karloss Slims, kas 12 mēnešu laikā arī zaudējis 25 miljardus dolāru (13,9 miljardus latu).

Šogad saraksta augšgalā izvirzījušies amerikāņi, izspiežot no tā miljardierus no Indijas, Krievijas un Turcijas.

ASV miljardieri ieņem desmit no 20 saraksta pirmajām vietām, un Ņujorka atguvusi titulu no Maskavas pilsētas, kurā dzīvo visvairāk miljardieru, — 55 salīdzinājumā ar 27. Turklāt otrajā vietā iespraukusies Londona, kurā mīt 28 miljardieri.

Krievija, kuras bagātība ir cieši saistīta ar izejvielu cenām, zaudējusi divas trešdaļas miljardieru, un to tagad ir 32.

Pirmajā divdesmitniekā ir divi indieši, taču neviena no Krievijas, lai gan pagājušajā gadā tur bija četri krievu miljardieri.

Ņujorkas mērs Maikls Blūmbergs bija vienīgais cilvēks pirmajā divdesmitniekā, kurš pagājušajā gadā vairojis savu bagātību.