Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Maskavā mēģināts noslepkavot Krājbankas padomes locekli Antonovu

Trešdien, 11. martā, Maskavā noticis uzbrukums «Konvers Grup» prezidentam, Latvijas Krājbankas (Krājbanka) padomes loceklim Aleksandram Antonovam.

Baņķieris uzbrukumā guvis piecas šautas brūces, taču izdzīvojis. Kā uzskata izmeklētāji, slepkavības mēģinājums ir saistīts ar Antonova biznesu, vēsta laikraksts «Kommersant».

Uzbrukums noticis no rīta viņa mājas pagalmā, kad Antonovs no tās iznācis sava miesassarga pavadībā. Uz viņiem atklāta uguns no automāta, Antonovs guvis piecas šautas brūces, arī smagu ievainojumu krūtīs. Baņķierim veikta sarežģīta operācija, un, pēc ārstu teiktā, viņa dzīvībai briesmas nedraud.

Pēc banku tirgus dalībnieku domām, Antonova slepkavības mēģinājums nav saistīts ar banku biznesu. Virkne bijušo «Konvers Grup» menedžeru intervijā «Kommersant» pauduši viedokli, ka uzbrukums, visticamāk, ir saistīts ar Antonova blakus biznesu. Pēc viņu teiktā, tēvs un dēls Antonovi ir arī Kaļiņingradas jūras ostas akcionāri un tieši ar šo biznesu viņiem pēdējā laikā it kā radušies sarežģījumi.

Kā ziņots, sašautā uzņēmēja dēlam Vladimiram Antonovam pieder «Konvers Grup», kurā ietilpst Krievijas banka «Konversbank». Šī banka kontrolē Lietuvas «Snoras» banku, kura 2005. gada septembrī iegādājās Latvijas Krājbankas kontrolpaketi. Aleksandrs Antonovs ir Krājbankas padomes loceklis.

Būtiskākā Vladimira Antonova kapitāla daļa radusies kopš 2003. gada, kad «Akademhimbank» akcionāri sākumā iegādājās «Konvers», pēc tam «Snoras» un banku «Jeņisei». Grupas aktīvi 2005. gada septembrī pārsniedza 1,6 miljardus ASV dolāru, bet 2006. gada aprīlī pēc nelielas britu bankas iegādes — jau 2,7 miljardus ASV dolāru. Tobrīd viņš tika uzskatīts par vienu no bagātākajiem cilvēkiem Krievijā.

Vladimira Antonova vārds īpaši plaši izskanēja 2004. gada novembrī, kad tika atklāti «Konvers Grup» akcionāru saraksti un izrādījās, ka bijušais grāmatvedis ne tikai ir grupas direktoru padomes priekšsēdētājs, bet arī kontrolē 58,07% «Konversbank» akciju un vēl 18,39% «Akademhimbank», kas vēlāk tika pārdēvēta par «Konversbank-Moskva» un arī ietilpst «Konvers Grup».

Aiz 1975. gadā dzimušā baņķiera muguras stāv tēvs Aleksandrs Antonovs. Viņam 90. gadu sākumā nācies pamest Tadžikistānu un pārcelties uz Maskavu, kur dēls nodibinājis finanšu kompāniju un iesaistījis tajā arī tēvu.

Pie puses akciju gandrīz bankrotējušajā «Akademhimbank» Antonovi tikuši 1998. gada finanšu krīzes laikā un gadu gaitā spēja to būtiski attīstīt.