Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

LPS: piensaimniecības nozarē veidojas absolūts haoss

Sakarā ar īpašo situāciju piena nozarē Latvijas Piensaimnieku centrālā savienība (LPS) plāno 19. martā sasaukt ārkārtas sēdi, lai precīzāk apzinātu situāciju un apkopotu priekšlikumus valdībai.

«Piensaimniecības nozarē veidojas absolūts haoss, un jaunajai valdībai steidzami jāauditē izveidojusies situācija un jāmeklē risinājumi,» uzskata LPS.

«Latvijā, tāpat kā citur Eiropā, ir piena produktu pārprodukcija. Latvijā situāciju vēl smagāku padara lielais importa produktu apjoms un tiešā tirdzniecība. No vienas puses, tas ir labi, ka zemnieki meklē risinājumus un šī tiešā tirdzniecība notiek, bet sliktā lieta ir tā, ka ievērojami krītas apgrozījums pārstrādes uzņēmumiem, bet sakarā ar to, pirmkārt, būtiski samazinās valstij samaksāto nodokļu apjoms, jo no tiešās tirdzniecības nodokļi netiek maksāti. Otrkārt, pārstrādes uzņēmumi ir spiesti dramatiski samazināt piena iepirkuma cenu,» paziņojumā norāda savienība.