Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Brīdina par krāpniekiem, kas piedāvā nopirkt vadītāja apliecību

Pēdējā laikā internetā parādījušies sludinājumi, kuros tiek piedāvāts par samaksu iegādāties jebkuras kategorijas vadātāja apliecību vai dzēst pārkāpuma uzskaites punktus. Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD) brīdina, ka nopirktais dokuments noteikti būs viltots un pārkāpuma uzskaites punktus no reģistra nav iespējams izdzēst, portālam «Apollo» pavēstīja CSDD Sabiedrisko attiecību daļa.

Vadītāja apliecība ir izdruka no Transportlīdzekļu un to vadītāju reģistra. Ja informācija par vadītāja apliecības uzrādītāju neparādās reģistrā, dokuments tiek uzskatīts par viltotu un lieta nodota Valsts policijai.

Savukārt par Ceļu satiksmes noteikumu neievērošanu pārkāpumu uzskaites punkti reģistrā konkrētai personai tiek piešķirti vai dzēsti ar speciālu programmu. Šajā procesā cilvēks nav iesaistīts.

CSDD un Ceļu policijas darbinieki pēdējā laikā atklājuši vairākus gadījumus, ka tiek uzrādītas viltotas vadītāja apliecības. Visas šīs lietas tiek nodotas Valsts policijai. Par viltota dokumenta izmantošanu ir paredzēta kriminālatbildība.