Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mūrnieces pirmie darbi IeM būs taupības pasākumi uz lielo algu rēķina

Jaunā iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL) apņēmusies detalizēti izpētīt Iekšlietu ministrijas (IeM) budžetu un veikt nepieciešamos taupības pasākumus, arī pārskatīt administratīvā aparāta lielās algas, aģentūrai LETA atzina jaunā ministre.

«Pirmkārt ietaupījumu meklēšu administratīvajos resursos, nelietderīgos tēriņos un lielajās algās,» sacīja Mūrniece, norādot, ka nav normāla situācija, ka ugunsdzēsēji saņem 200 latu algu, bet ministrijas centrālā aparāta ierēdņi — 3000 latu.

Mūrnieces prioritātes būs arī garantēt sabiedrības drošību, tajā pašā laikā rūpējoties par ierindas policistiem.

Ministre uzskata, ka IeM ir mākslīgi uzpūsts administratīvais aparāts. «Ir departamenti, kas sastāv no pieciem cilvēkiem, jo departamenta direktoriem var maksāt lielāku algu,» norādīja Mūrniece.

Viņa arī atzīmēja IeM administratīvo ēku Rīgā, Gaujas ielā, par kuru, viņasprāt, «Valsts nekustamo īpašumu aģentūrai» tiek maksāta pārāk liela nauda — vairāk nekā divi miljoni latu.

Mūrniece arī apņēmusies izvērtēt «Valsts materiālo rezervju aģentūras» darbību, arī šīs institūcijas amatpersonu atbilstību amatam.

Ministre apstiprināja, ka viņai nebūs parlamentārā sekretāra, ministres birojā strādās tikai daži cilvēki.

«Pati iešu uz Saeimu — ja fiziski nevarēšu būt klāt, tad to darīs ministrijas juristi, bet būšu lietas kursā par notiekošo,» apliecināja Mūrniece.