Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Nī cenas aizvien izdevīgākas īrei un nomai

Pēc «Latio veiktajiem tirgus pārskata datiem,  vidējā sērijveida dzīvokļu cena Rīgā februārī ir samazinājusies par 15%, sasniedzot 695 EUR/kv.m. Salīdzinot ar pērnā gada februāri, šī cena ir zemāka par 48%.

Nekustamo īpašumu tirgus piedāvā aizvien plašākas izvēles iespējas gan mājokļa īrēšanai, gan jaunas komercdarbības uzsākšanai telpās ar nomas maksu līmeni, kāds bija apmēram pirms 10 gadiem.

Sabiedrībā jaušama neizpratne un bažas par uzkrītoši daudzajām tukšajām veikalu telpām Rīgas centrā. Šis ir labs laiks uzņēmīgiem cilvēkiem izmēģināt sevi mazumtirdzniecībā. Telpu īpašnieki ir saprotoši un pretimnākoši.

Nekustamo īpašumu vērtētāji saņem pasūtījumus no liela apjoma telpu nomniekiem veikt nomas līgumos fiksēto nomas maksu izvērtēšanu un to salīdzināšanu ar šī brīža tirgus situācijas diktēto cenu līmeni.

Mājokļu īres darījumu skaits ir pārsniedzis pirkumu darījumu skaitu. Tirgotāji pārprofilējas par īres konsultantiem. Speciālisti paredz ilgtermiņas īres tirgus attīstību.

 «Ņemot kredītu mājoklim, cilvēks no kredītiestādes īrē kapitālu. Tā vietā var uzreiz īrēt mājokli. Īri ir iespēja pārtraukt jebkurā brīdī atšķirībā no hipotekārā kredīta saistībām,» uzsver Māris Grīnbergs, «Latio» tirgus analītiķis.

Mikrorajonos vidējā īres maksas vienas istabas sērijveida dzīvokļiem ir 110 LVL, divu istabu dzīvokļiem - 120 LVL un trīs istabu dzīvokļiem - 130 LVL.

«Februāri novērojām trīs aktualitātes. Ar vien lielāks īpatsvars pircēju ir ar skaidras naudas līdzekļiem. Jūtama aktivitāte no pircējiem ar Rīgas domes piešķirto pabalstu mājokļa iegādei. Potenciālie pircēji  pat tad, ja saņēmuši apstiprinājumu kredītam mājokļa iegādei, pēc iepazīšanās ar kredītiestādes nosacījumiem tomēr pieņem lēmumu par labu īrei,» norāda Vija Gailīte, «Latio» dzīvokļu un savrupmāju tirdzniecības daļas vadītāja.

Februārī turpināja samazināties īpašumu piedāvājumu skaits pārdošanai. Šobrīd tirgū pārsvarā nonāk īpašumi, kas ir brīvi no kredītiem vai ar kredītsaistībām, kas nav lielākas par šī brīža īpašuma vērtību. Palielinās piespiedu pārdošanas gadījumu skaits.