Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers: valdības ieguvums ir sabiedrības uzticība

Valsts prezidents Valdis Zatlers uzskata, ka ceturtdien apstiprinātās Valda Dombrovska (JL) valdības ieguvums ir daļas sabiedrības uzticība, kas Ministru kabinetam būs liela priekšrocība.

Ministru kabineta svinīgajā ārkārtas sēdē

Uz jauno Ministru kabinetu pašlaik cer tie, kas palikuši bez darba, kuru bizness ir uz bankrota robežas, kuri nespēj atmaksāt savus kredītus, uzskaitīja Zatlers.

Prezidents arī uzsvēra, ka nedrīkst veidot vienu valdību pēc otras, bet ir jāstrādā.

Zatlers Dombrovska valdību aicināja ieklausīties dažādu organizāciju un sabiedrības grupu viedokļos.

Tāpat esot svarīgi pašreizējā steigā neaizmirst par nākotnes plānošanu. «Gudrs dārznieks veido dārzu tā, lai tas nākotnē visu vasaru būtu ziedos,» uzrunā sacīja Zatlers.

Prezidents arī norādīja, ka bez Eiropas Savienības atbalsta Latvija patlaban būtu daudz, daudz grūtākā situācijā. Savukārt NATO mūsu valstij sniedz lielākās drošības garantijas visā Latvijas pastāvēšanas vēsturē, atzīmēja prezidents.

Zatlers jauno valdību aicināja izveidot kompaktu, efektīvu, viegli pārredzamu un kvalificētu valsts pārvaldi. «Valsts pārvaldei ir jākalpo iedzīvotājiem.» Valsts pārvalde ir kā pārgatavojies auglis, kas vienkārši pārplīsis aiz nemitīgas briešanas, sacīja valsts pirmā persona.

Prezidents arī uzsvēra, ka «ir būtiski, lai cilvēki jūtas droši, ka valsts arī turpmāk nodrošinās sociālo stabilitāti un drošību».

Runas beigās Valsts prezidents sacīja, ka ir gandarīts par ceturtdienas balsojumu, un novēlēja jaunajam Ministru kabinetam veiksmi.

Pēc Zatlera uzrunas premjers Dombrovskis viņam pateicās. Jaunieceltais valdības vadītājs arī norādīja: «Visiem ir skaidrs, ka valdībai ir priekšā smags laiks un dažādi izaicinājumi.» Vienlaikus Ministru prezidents uzsvēra, ka joprojām ir optimists, tomēr grūtību pārvarēšanai nepieciešams kopīgs darbs.