Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Piedāvā iegādāties vairākas Rīgas viesnīcas

Piedāvājumi iegādāties Rīgas viesnīcas rodami dažādos starptautiskos nekustamā īpašuma sludinājumu portālos, šodien raksta laikraksts «Dienas Bizness».

Arī nekustamā īpašuma eksperti apstiprina, ka pārdošanā ir daudz viesnīcu. «Viesnīcas segmentā notiek līdzīgi procesi kā citos komercīpašumu tirgus segmentos,» uzsver «Colliers International» vadošais partneris Baltijā un Baltkrievijā Mihails Morozovs.

Līdzīgu viedokli pauž arī konsultāciju kompānijas SIA «Resolution Advisers LV» izpilddirektors Andžejs Neguliners: «Ir daudz pārdošanā viesnīcu, bet es domāju, ka piedāvāti tiek arī teju visi tirdzniecības centri, biroju ēkas. Pat ja tas nav publiski, pajautājot īpašniekiem klātienē, vai gadījumā nepārdodat, viņi teiks: «Jā».»

Vislielāko summu — 71 miljonu eiro (49,7 miljonus latu) —, spriežot pēc sludinājumiem, grib iegūt viesnīcas «Rīga» saimnieks, solot pretim izcilu novietojumu pašā galvaspilsētas skaistākajā vietā. Sludinājuma teksts ir identisks viesnīcas «Rīga» mājaslapā ievietotajai informācijai.

Viesnīcas īpašnieks Venjamins Gurevičs gan sarunā ar «Dienas Biznesu» tieši neapliecināja ieceri pārdot viesnīcu, uz jautājumu, vai viņš vēlas pārdot viesnīcu, atbildot ar pretjautājumu: «Vai jūs vēlaties to pirkt?» Uz norādi, ka laikrakstu interesē, vai patiesībai atbilst informācija par ieceri pārdot viesnīcu, viņš teica, ka pašlaik Latvijā katrs uzņēmējs vēlas kaut ko pārdot. Lūgts precizēt, vai tas nozīmē, ka «Rīga» tomēr tiek pārdota, sekoja atbilde: «Pagaidām nē!»

Netiek apstiprināta arī viesnīcas «Reval Hotel Rīdzene» pārdošana. Viesnīcas padomes priekšsēdētājs un visas «Reval» viesnīcu grupas vadītājs Joakims Blankings laikrakstam noliedza, ka uzņēmumam būtu šādas ieceres.

Tiesa, uz lūgumu komentēt interneta vidē rodamo viesnīcas pārdošanas sludinājumu, atbilde gan vairs netika sniegta.

Nekustamā īpašuma portālos rodamais sludinājums liecina, ka «luksusklases pieczvaigžņu viesnīcu» «Reval Hotel Rīdzene», kas «ir pilnīgi rekonstruēta pirms trim gadiem», iecerēts pārdot par 17 miljoniem eiro (11,9 miljoniem latu).

«Reval Hotel Rīdzene» iekļaujas «Reval» viesnīcu tīklā, kas pieder norvēģu nekustamo īpašumu investīciju kompānijai «Linstow AS». Latvijā darbojas trīs šā tīkla viesnīcas — «Reval Hotel Latvija», «Reval Hotel Rīdzene» un tikai pērn atklātā «Reval Hotel Elizabete».

Pārdošanā izlikta arī 2006. gadā atklātā četrzvaigžņu viesnīca «Europa Royale Riga» greznajā Benjamiņa namā, kura rekonstrukcijā un restaurācijā lietuviešu viesnīcu ķēde «Europa Group» ieguldīja vairāk nekā desmit miljonus eiro (septiņus miljonus latu). Sludinājumos minēts, ka īpašnieks par šo viesnīcu vēlas saņemt 13 miljonus eiro (9,1 miljonu latu), turklāt pārdota tiek gan ēka, gan bizness.

Stipri lielāku summu — 18 miljonus eiro (12,6 miljonus latu) — vēlas citas samērā jaunas Rīgas viesnīcu biznesa jaunpienācējas «Avalon Hotel» īpašnieki, liecina sludinājums. «Moderna luksusklases četru zvaigžņu viesnīca,» sola sludinājums, pēc kura spriežot, līdzīgi kā «Europa Royale Riga» gadījumā, pārdots tiek ne vien īpašums, bet arī bizness.

Viesnīcas «Avalon» direktore Dace Sležkina laikrakstam atzina, ka par īpašnieku vēlmi viesnīcu pārdot neko nav dzirdējusi. Viņa norādīja, ka viesnīcai ir dažādi attīstības plāni, kas tiek realizēti un nav pārtraukti. Vienlaikus direktore pieļāva iespēju, ka viesnīcas pārdošanas sludinājums internetā parādījies tāpēc, ka tās īpašnieki izzina tirgus situāciju un cenšas noskaidrot viesnīcas iespējamo cenu.

Nekustamo īpašumu sludinājumos minētās cenas pašā Rīgas centrā esošajām viesnīcām stipri pārsniedz summas, kuras vietējie nekustamā īpašuma eksperti minējuši kā viesnīcai «Rīga» līdzās esošās «Hotel de Rome» vērtību. SIA «Eiroeksperts» noteicis, ka viesnīcas ēkas vērtība, izmantojot ieņēmumu metodi, ir ap deviņiem miljoniem latu, bet, izmantojot aizvietošanas metodi, — nepilni 11 miljoni latu. Viesnīca tika novērtēta, lai noteiktu tās sākuma cenu privatizācijas izsoles vajadzībām.

Pirms gada, apstiprinot viesnīcas privatizācijas projektu, izsoles sākumcena bija noteikta vairāk nekā 21 miljons latu. Viesnīcas operatora SIA «Reho» padomes priekšsēdētājs Jānis Lasmanis šo summu gan nosaucis par ļoti lielu, norādot, ka netālu esošā viesnīcas «Metropole» izsoles sākumcena esot četri miljoni latu, un neoficiāla informācija liecinot, ka tā varētu pat sarukt līdz 3,5 miljoniem latu.

Spriežot pēc nekustamā īpašuma sludinājumiem, tirgū izliktas arī virkne mazāku un ne tik pazīstamu viesnīcu gan Vecrīgā un pilsētas centrā, gan citviet pilsētā, piemēram, par 2,9 miljoniem eiro (2,03 miljoniem latu) tiek piedāvāts iegādāties viesu namu «Man-Tess» Teātra ielā.

Jaunus īpašniekus meklē arī trīszvaigžņu viesnīca «City Hotel Bruņinieks». Par rekonstruētā jūgendstila ēkā izvietoto viesnīcu tiek prasīti astoņi miljoni eiro (5,6 miljoni latu).

Par 6,2 miljoniem eiro (4,34 miljoniem latu) jaunus īpašniekus meklē tikko atklātā viesnīca un restorāns «Ala» Vecrīgā, netālu no tirdzniecības centra «Galerija «Centrs»». 3,7 miljoni eiro (2,59 miljoni latu) — šāda cena sludinājumos tiek prasīta par viesnīcu «Forums» Vecrīgā, Vaļņu ielā.

Daudzām viesnīcām mainās īpašnieki, tomēr tas notiek visu laiku un nav nekas ārkārtējs, laikrakstam uzsvēra Latvijas Viesnīcu un restorānu asociācijas izpilddirektore Santa Graikste.

Pēc viņas teiktā, aktivitāte šajā jomā nav pieaugusi, izņemot Jūrmalu, kur patlaban tiek pārdoti astoņi projekti. Viesnīcu pārdošanu Jūrmalā veicinājusi šā brīža ekonomiskā situācija.

Par iespējām iegādāties viesnīcas Latvijā ir interese, lai gan tās nav īstermiņa investīcijas, viņa skaidro. Lielākā interese tiekot izrādīta no potenciāliem pircējiem Krievijā.