Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sociāldemokrāti paziņo deputātu kandidātu sarakstu EP vēlēšanām

Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) valde apstiprinājusi partijas deputātu kandidātu sarakstu un programmu Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām 6. jūnijā. Saraksta veidošana bija uzticēta ārlietu ekspertam, bijušajam Latvijas Ārpolitikas institūta direktoram Atim Lejiņam, informē LSDSP.

«Esmu pulcinājis LSDSP Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu sarakstā ļoti spēcīgu komandu,» uzsver Atis Lejiņš, «var teikt, ka mūsu lielākais trumpis ir pieredzes un jaunības apvienojums, tāpēc varēsim piedāvāt ne vien sabalansētu, bet arī modernu programmu darbībai Eiropas Parlamentā.» Viņš ir pārliecināts, ka pašlaik politikā ļoti vajadzīgi jauni spēki, kuriem jādod iespēja sevi parādīt un kuri var paskatīties uz pašreizējām problēmām, krīzes risināšanas variantiem vai attīstības virzieniem ar svaigu skatījumu. «Pēdējā laikā daudz runāts par «jaunām sejām». Un mums tās ir patiesi jaunas. Vairāk nekā puse kandidātu ir jaunāki par 30 gadiem. Mūsu jaunā politiķu paaudze grib un var darīt,» sacīja Lejiņš.

Kā otrais numurs sarakstā ir Ervins Labanovskis — Rīgas Domes Uzņēmējdarbības koordinācijas centra direktors. LSDSP sarakstā ir gan pieredzējušie dažādu jomu speciālisti — reģionālās attīstības eksperte Lolita Neilande, transporta speciālists Andris Unbedahts, finansists Andis Kokenbergs un Rīgas reģiona attīstības aģentūras valdes priekšsēdētāja vietniece Kristīne Ilze Apsalone —, gan tautā pazīstami akadēmiķi: Arnolds Laimonis Klotiņš un Osvalds Zvejsalnieks. Kā arī virkne jaunās paaudzes politiķu: SAF tehnikas starptautisko projektu vadītājs Māris Grīnvalds, politoloģijas studenti Irina Vojevoda, Signe Millere, Oksana Veselova un citi.

«Mūsu saraksts ir ļoti sabalansēts, tāpēc varam piedāvāt ne tikai spēcīgu programmu, kas balstīta uz visas Eiropas sociāldemokrātisko partiju kopīgo manifestu, bet arī komandu, kas var vispusīgi strādāt pie šo iedeju realizācijas. Mūsu galvenie uzdevumi Eiropas Parlamentā ir panākt risinājumus, kas Latvijā atbalsosies kā enerģētikas drošības paaugstināšana, biomasa koģenerācijas staciju izveide, finansējuma palielināšanu siltināšanas programmām, ES līdzekļu novirzīšana izglītībai, zinātnei, inovācijām, kā arī strādājošo cilvēku tiesību aizsardzība ne tikai Latvijā, bet arī Īrijā, Lielbritānijā un citās ES valstīs, kur viņi dodas darba meklējumos,» stāsta partijas ārlietu sekretārs Ervins Labanovskis.

www.lsdsp.lv