Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Miljardieru kļuvis mazāk

Saskaņā ar jaunākajiem datiem, kas lasāmi žurnāla «Forbes» publiskotajā reitingā, pasaulē ir samazinājies miljardieru skaits un viņu bagātība. Pirms gada «Forbes» eksperti saskaitīja 1 125 miljardierus. Tagad cilvēku, kuru bagātību raksturo desmitzīmju skaitlis, ir vairs tikai 793.

Vairāk nekā četrām piektdaļām – 87% reitingā iekļuvušo bagātnieku viņu bagātība ir samazinājusies. Planētas bagātākie cilvēki 2008. gadā ir zaudējuši kopumā 23% viņu bagātības.

Reitinga pirmajā rindiņā atkal ir redzams korporācijas «Microsoft» dibinātājs Bils Geits. Geits ir planētas bagātākais cilvēks, pat neraugoties uz to, ka viņa bagātība ir samazinājusies par 18 miljardiem ASV dolāru. Saskaņā ar «Forbes» datiem Geitsa bagātība ir 40 miljardi dolāru.

Pagājušā gada līderis Vorrens Baffets šoreiz ir otrais. Viņa bagātība ir tiek lēsta par 25 miljardiem mazāka, nekā pirms gada – 37 miljardi dolāru. Tā iemesls ir visai banāls – Baffetam piederošās kompānijas «Berkshire Hathaway» akciju vērtība ir samazinājusies par 50%.

 Vienīgais cilvēks saraksta pirmajā divdesmitniekā, kas ir pratis palielināt savu bagātību ir Maikls Blumbergs, kura bagātība, pateicoties viņam piederošās kompānijas «Bloomberg LP» novērtējuma izmainīšanai, ir palielinājusies par 4,5 miljardiem ASV .

Lai iekļūtu «Forbes» saraksta pirmajā divdesmitniekā, bagātībai bija jābūt vismaz 14 miljardi ASV dolārus lielai. Vēl pirms gada pietika ar 7 miljardiem.

Reitingā iekļauto personu vidējā bagātība ir aptuveni trīs miljardi dolāru.

Par spīti krīzei, sarakstā ir parādījušies 38 jauni uzvārdi. Deviņi no divdesmit cilvēkiem, kas 2008. gadā ir ieguvuši vislielāko bagātību, tā vai citādi ir bijuši saistīti ar mazumtirdzniecību un lēto cenu veikaliem.

Pagājušajā gadā par miljardieru pilsētu sauca Maskavu, kur dzīvoja 74 «Forbes» saraksta miljardieri. Tagad saskaņā ar ekspertu datiem Krievijas galvaspilsētā tādu ir tikai 27. Bagātnieku galvaspilsētas titulu ir atguvusi Ņujorka. Tiesa, gada laikā arī miljardieru skaits ir samazinājies arī šeit – no 71 līdz 55 personām. Miljardieru pilsētu saraksta otrajā vietā ir Londona ar 28 miljardieriem.

 Krīze sevišķi ir paretinājusi Krievijas un Āzijas reģiona valstu bagāto cilvēku sarakstu. «Forbes» reitingā atkal dominē amerikāņi. Ja pirms gada miljardieru saraksta pirmajā divdesmitniekā ASV pārstāvēja tikai četri cilvēki, tad tagad amerikāņu šeit ir puse. Uz Amerikas miljardieriem pienākas 44% miljardieru kopējās bagātības (gadu iepriekš – 37%). Diez cik labi nav klājies arī Eiropas bagātniekiem. Jaunajā reitingā Vecās Pasaules pārstāv 196 miljardieri. Salīdzinot ar pagājušo gadu, Eiropas miljardieru ir kļuvis par 102 personām mazāk.

 Krīzes vislielāko triecienu ir devusi Indijas miljardierim Ani Ambani. Interesanti, ka 2008. gada reitingā viņš bija pieteikts kā cilvēks, kas 2007. gadā ir ieguvis vislielāko bagātību, bet pagājušajā gadā Ambani zaudēja gandrīz 32 miljardus dolāru.

 Starp tiem, kas nav iekļuvuši «Forbes» jaunajā reitingā, ir apdrošināšanas giganta «AIG» kādreizējais vadītājs Moriss Grinbergs un «Facebook» dibinātājs Marks Cukerbergs, kas savulaik tika uzskatīts par vienu no visjaunākajiem miljardieriem.

  FORBES REITINGS: TOP 10

1. Bils Geits (ASV) – 40 miljardi dolāru

2. Vorrens Baffets (ASV) – 37 miljardi dolāru

3. Karloss Slims (Meksika) – 35 miljardi dolāru

4. Lorenss Ellisons (ASV) – 22,5 miljardi dolāru

5. Ingvars Kampards (Zviedrija) – 22 miljardi dolāru

6. Karls Albrehts (Vācija) – 21,5 miljardi dolāru

7. Mukešs Ambani (Indija) – 19,5 miljardi dolāru

8. Lakšmi Mittals (Indija) – 19,3 miljardi dolāru

9. Teo Albrehts (Vācija) – 18,8 miljardi dolāru

10. Amansio Ortega(Spānija) – 18,3 miljardi dolāru