Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zemes stundai reģistrējies rekordliels pilsētu skaits

Līdz brīdim, kad 28. martā cilvēki visā pasaulē izslēgs gaismu uz vienu stundu — Zemes stundu, lai simboliski demonstrētu nostāju pret klimata izmaiņām, atlikušas vairāk nekā divas nedēļas. Tomēr jau patlaban pilsētu skaits, kas apstiprinājušas dalību akcijā, pārsniedzis Zemes stundas organizatoru ambiciozo mērķi. Šobrīd zināms, ka Zemes stundā piedalīsies 1189 pilsētas no 80 pasaules valstīm, plānoto 1000 pilsētu vietā.

Katru dienu pilsētu skaits turpina pieaugt. Līdzās tādām pilsētām kā Londonai, Romai, Lasvegasai un Sidnejai arī Rīga, Preiļi, Jelgava, Dobele, Saldus, Aizkraukle, Ventspils, Limbaži, Cēsis un Valka ir unikālā pasākuma norises vietas, portālam «Apollo» pavēstīja Pasaules Dabas fondā.

Pasaules Dabas fonda direktors Uģis Rotbergs atzinīgi novērtē Latvijas pašvaldību atsaucību, norādot uz nepieciešamību atbildīgi un taupīgi apsaimniekot resursus arī ikdienā. «Tādās akcijas kā Zemes stunda ir iespēja visai pasaules sabiedrībai paust savu nostāju pret klimata izmaiņām. Šis gads ir īpaši svarīgs, jo decembrī notiek ANO galotņu tikšanās, kuras laikā tiks izskatīti nozīmīgie jautājumi, kas saistīti ar klimata izmaiņām,» atgādina Rotbergs.

«Savu apņemšanos apdomīgi rīkoties ar dabas resursiem un domāt ilgtspējīgās kategorijās Rīga nodemonstrēja šā gada februārī, parakstot Eiropas pilsētu mēru paktu, kas paredz samazināt CO2 izmešus pilsētā. Piedaloties Zemes stundā, Rīga vēlreiz apliecina šo gatavību. Šodien daudzi no mums vēlas dzīvot zaļāk — ēst tīrāku pārtiku un dzīvot tīrākā vidē. Pilsētai jāspēj sabalansēt attīstība ar iedzīvotāju vēlmēm dzīvot pēc iespējas tīrākā vidē. Zemes stunda ir simbolisks veids, kā nodemonstrēt visai pasaulei, ka mums rūp mūsu planētas, mūsu valsts un mūsu pilsētas nākotne,» norāda Rīgas mērs Jānis Birks.

Katra valsts, pilsēta, uzņēmums, ģimene un jebkurš cilvēks var veidot savu Zemes stundu un nodot savu balsi PAR planētu Zeme. Tā, piemēram, Jelgavā pirms Zemes stundas norisināsies konkursi bērniem par vides jautājumiem, Dobeles jaunieši Zemes stundas laikā rīkos pasākumu ar sildīšanos pie ugunskura un tējas dzeršanu. Pilna servisa kopētavas «CopyPro» darbinieki stāstīs par akciju saviem klientiem, aicinot IZSLĒGTIES, tērpušies īpašos Zemes stundas krekliņos. Pasaules Dabas fonds sadarbībā ar UNESCO Latvijas Nacionālo komisiju, kas 2009. gadu pasludinājusi par Starptautisko Astronomijas gadu, pirms pasākuma piedāvās Latvijas iedzīvotājiem 28. marta zvaigžņu karti, lai, izslēdzot elektrību savās mājās, varētu aplūkot to, ko ikdienā gaismas piesārņojuma dēļ debesīs nav iespējams redzēt.

Arī pasaulē gaidāmi dažādi pasākumi — viens no savdabīgākajiem norisināsies Melburnā, kur notiks koncerts, kuram elektroenerģiju nodrošinās cilvēki, minot pedāļus. Atēnās tiks rīkots «perkusiju aplis», visiem interesentiem tiks iedalīti sitamie instrumenti, kurus diriģenta vadībā spēlēt brīdī, kad izslēgsies Akropoles apgaismojums. Savukārt Sidnejas ostā plkst. 20.30, atzīmējot Zemes stundas sākumu, prāmji un jahtas ieslēgs signāltaures. Vēsturiskā pasākuma laikā miljoniem cilvēku visapkārt pasaulei pulcēsies parkos, ielās, pilsētu laukumos un mājās, lai savām acīm redzētu, kā izdziest ievērojamu ēku un objektu apgaismojums un baudītu unikālo Zemes stundas gaisotni.