Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

PMLP darbinieki piketēs pie Ministru kabineta; brīdina par streiku

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) darbinieku protesta akcijas dēļ otrdien nestrādās lielākā daļa teritoriālo nodaļu. Paredzēts, ka aptuveni 300 pārvaldes darbinieki otrdien piketēs pie Ministru kabineta.

Pārvaldes darbinieku pikets notiks otrdien pulksten 12 pie Ministru kabineta ēkas. Dalību piketā apstiprinājuši aptuveni 300 pārvaldes darbinieki, informē PMLP.

Piketa laikā PMLP darbinieku arodbiedrība visu darbinieku vārdā iesniegs Ministru kabinetam aicinājumu nepieļaut turpmāku PMLP darbinieku atalgojuma samazinājumu un nekavējoties atcelt PMLP noteikto ierobežojumu 10% budžeta rezerves fonda izmantošanai.

Tāpat arodbiedrība aicinās valdību izveidot vienotu darba samaksas sistēmu valsts pārvaldē ar mērķi izlīdzināt atalgojuma atšķirības starp viena līmeņa valsts pārvaldes iestādēm un nodrošināt vienādu atalgojumu par līdzvērtīgu funkciju veikšanu.

Ja šīs prasības netiks ņemtas vērā, arodbiedrība izskatīs iespēju vasaras sākumā organizēt pārvaldes darbinieku brīdinājuma streiku.

Iedzīvotājus aicina rēķināties ar iespējamiem apgrūtinājumiem PMLP pakalpojumu saņemšanā otrdien un vērsties PMLP pirms vai pēc protesta akcijas dienas.

PMLP sniegtos pakalpojumus otrdien iedzīvotāji varēs saņemt tikai 12 nodaļās — Rīgā, Aizkrauklē, Cēsīs, Daugavpilī, Limbažos, Saldū, Talsos un Valkā —, taču arī šajās nodaļās apmeklētājus apkalpos mazāk darbinieku nekā parasti.

PMLP ir svītrota no to Iekšlietu ministrijas iestāžu skaita, uz kurām neattiecina valsts budžeta rezerves fonda prasības, pārvaldei nekavējoties jāatrod iespēja samazināt izdevumus atlīdzībai par 10% jeb 385 930 latiem. Lai samazinātu atalgojuma fondu par šādu summu, būtu jāatlaiž piektdaļa pārvaldes darbinieku — kopā 130 cilvēki no 581 strādājošā.

Lai izkļūtu no situācijas, tiek apsvērta iespēja no 1. aprīļa pāriet uz septiņu stundu darba dienu vai četru dienu darba nedēļu. Taču šie risinājumi nozīmētu atalgojuma samazināšanu visiem darbiniekiem par aptuveni 12% un vidējais atalgojums pārvaldē strādājošajiem būtu 399 lati pirms nodokļu nomaksas.

Pārvalde veikusi arī aplēses gadījumam, ja piepildās prognoze par nepieciešamību samazināt valsts iestāžu izdevumus par 20%. PMLP tas nozīmētu 0,7 miljonu latu (694 695 lati) samazinājumu. Lai iegūtu šādu summu, būtu jāatlaiž 260 darbinieki, gandrīz puse (44,7%).

Tātad, piepildoties ļaunākajai prognozei par kopējo 30% izdevumu samazinājumu, pārvaldes budžets saruktu par 1 080 625 latiem, kas nozīmētu 67% jeb 390 darbinieku atlaišanu.

Sekas, ko radītu šāds budžeta līdzekļu samazinājums par 30% un tam sekojoša darbinieku atlaišana, būtu PMLP teritoriālo nodaļu slēgšana, atstājot tikai piecus reģionālos centrus Rīgā, Vidzemē, Zemgalē, Kurzemē un Latgalē. Pašlaik PMLP ir 31 teritoriālā nodaļa visā Latvijā.

Tāpat šāda soļa sekas būtu pakalpojumu pieejamības un kvalitātes pazemināšanās — palielināsies rindas, slodzes palielināšanās dēļ vajadzēs atjaunot iepriekšējo pierakstu, kas nozīmē, ka cilvēki nevarēs pakalpojumus saņemt uzreiz, bet nāksies gaidīt ilgāku laiku.

Tāpat būs apdraudēta pārvaldes spēja izpildīt Eiropas Savienības un starptautiskās saistības migrācijas, bēgļu un patvēruma meklētāju jautājumos, it īpaši ņemot vērā prognozi par iespējamu šādu personu skaita palielināšanos, kā arī apdraudējums Iedzīvotāju reģistra un citu PMLP uzturēto datu bāzu (piemēram, Vēlētāju reģistra) darbībai, jo trūkst līdzekļu gan to uzturēšanai, gan arī trūks darbinieku.

Tāpat joprojām nav atrisināts jautājums par līdzekļu trūkumu pasu grāmatiņu iegādei, tāpēc gada beigās tās varētu pietrūkt.