Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Tiesa neatļauj nevienu pieteikto pasākumu 16.martā

Administratīvā rajona tiesa piektdien noraidīja arī domnieka Genādija Kotova (PCTVL) un apvienības «Rodina» pieteikumus, ar kuru tās bija apstrīdējušas pašvaldības atteikumu 16.martā rīkot pasākumus pie Brīvības pieminekļa.

Kā aģentūru LETA informēja tiesas priekšsēdētājas palīdze Evita Elliņa, pilns spriedums šajā lietā būs pieejams no 24.aprīļa.

tiesa piektdien noraidīja biedrības «Daugavas Vanagu» pieteikumu

LETA jau ziņoja, ka Rīgas domes Sapulču, piketu un gājienu pieteikumu izskatīšanas komisija 16.martā jebkādus pasākumus pie Brīvības pieminekļa aizliedza, ņemot vērā drošības struktūru ieteikumus.

Kā aģentūrai LETA iepriekš skaidroja Rīgas pilsētas izpilddirektora Andra Grīnberga preses sekretārs Uģis Vidauskis, šāds lēmums pieņemts, pamatojoties uz likuma «Par sapulcēm, gājieniem un piketiem» normām, kas liek ņemt vērā drošības struktūru ieteikumus un ļauj aizliegt pieteiktos pasākumus.

«Izpilddirektors nebūt nav priecīgs, ka bija jāaizliedz visi pasākumi, īpaši «Daugavas Vanagu» gājiens, bet konkrētā situācija valstī un šī nopietnā informācija no drošības iestādēm lika pieņemt šādu lēmumu,» sacīja Vidauskis.

Kā norādīja izpilddirektora pārstāvis, pasākuma norise pie Brīvības pieminekļa tagad ir drošības struktūru kompetencē - vai nu viņi visu teritoriju pie pieminekļa norobežos ar žogu, vai arī izvietos barjeras, kas novirzīs cilvēku plūsmas.

Savukārt pieteikumu iesniedzēji - gan «Daugavas Vanagi», gan biedrība «Rodina» - jau sākotnēji solīja šo pašvaldības lēmumu apstrīdēt Administratīvajā tiesā.

Kā iepriekš norādīja «Daugavas Vanagu» pārstāvis Jānis Atis Krūmiņš, šāds pašvaldības lēmums neko neatrisina. «Iešanu pie pieminekļa bez atļaujas mēs neorganizēsim, bet tā tāpat notiks,» sacīja Krūmiņš, piebilstot, ka viņš pieļauj, ka varētu notikt arī provokācijas.