Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kristovskis: Eiropā jāturpina skaidrot patiesība par totalitārismu

Eiropas Parlamenta deputāts Ģirts Valdis Kristovskis (PS) uzskata, ka gan Krievijas attieksmes dēļ, gan tādēļ, ka izpratne par II Pasaules kara un pēckara vēsturi jāharmonizē pašā Eiropā, nepieciešams turpināt patiesības skaidrošanu – totalitāro režīmu noziegumu cēloņu un seku izvērtēšanu. Latvijai šajā darbā varētu būt milzīga loma, portālu «Apollo» informēja partijā.

«Ja pasaule uz vēsturi un īpaši uz II Pasaules karu lūkotos tāpat, kā uz to joprojām lūkojas daudzi Krievijas politiķi, tad visā Eiropā valdītu dziļš naids,» uzskata Kristovskis.

Pēc viņa domām, viens no spilgtiem apliecinājumiem Krievijas konfrontējošai un sovjetiskai domāšanai ir Krievijas ārkārtas situāciju ministra Sergeja Šoigu nesenais ierosinājums saukt pie kriminālatbildības visus, kas neatzīst Padomu savienības

«Patiesībā ideoloģiskā konfrontācija nav par to, kurš bija uzvarētājs karā, bet gan par to, vai uzvarētājiem bija tiesības okupēt Baltijas valstis un pakļaut daudzas Austrumeiropas valstis, ar varu tur ieviešot sev vēlamu režīmu. Tas ir jautājums par tautu pašnoteikšanās tiesībām,» norāda politiķis.