Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Īslande izraidījusi vairākus Latvijas un Igaunijas nepilsoņus

Vairākiem iebraucējiem no Latvijas un Igaunijas atņemta uzturēšanās atļauja Īslandē un viņi no valsts izraidīti, kad noskaidrojies, ka viņi nav abu Baltijas valstu pilsoņi.

Tā kā šīm personām Latvijā un Igaunijā piešķirts nepilsoņu statuss, uz tām nevar attiekties Eiropas Ekonomiskās zonas valstu pilsoņu tiesības, vēsta Īslandes laikraksts «Frettabladid».

Laikraksts norāda, ka Īslandes varas iestāžu darbinieki un darba devēji nav pamanījuši atšķirības starp nepilsoņu un pilsoņu pasēm.

Reikjavīkas starpkultūru centra «Ahus» darbiniece Ingibjērga Hafstada pavēstīja, ka pie viņas pēc palīdzības vērsušies vairāki slāvu izcelsmes iebraucēji no Latvijas un Igaunijas pēc tam, kad zaudējuši darbu un viņiem atņemta uzturēšanās atļauja.

«Dažiem bija bērni, kas te mācījās skolās, viņiem bija darbs un mājas Īslandē, bet pēkšņi viņiem liek atstāt šo valsti,» sacīja Hafstada.

Īslandes Imigrācijas pārvaldes vadītājs Heikers Gedmundsons pavēstīja, ka viņa vadītā institūcija pēdējo mēnešu laikā nodarbojusies ar pieciem līdz desmit šādiem gadījumiem.

«Tomēr mēs nesodījām darba devējus par šo cilvēku pieņemšanu darbā, kaut gan viņi vārda īstākajā nozīmē pārkāpa likumu. Mūsuprāt, ir daudz saprātīgāk pieņemt, ka viņi pieļāvuši piedodamu kļūdu bez noziedzīgiem nolūkiem,» piebilda Gedmundsons.

Īslandes parlamenta deputāts no valdošās Sociāldemokrātiskās partijas Mērders Aurnasons jau lūdzis tieslietu ministri Ragnu Aurnadotiru definēt Baltijas valstu nepilsoņu juridisko statusu Īslandē.