Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pļaviņu pašvaldība iespējamiem plūdiem ir gatava

AS «Latvenergo» valdes priekšsēdētājs Kārlis Miķelsons Pļaviņu pilsētas domei izteicis gatavību plūdu gadījumā veikt ūdens līmeņa pazemināšanu Pļaviņu HES un pašvaldība ir gatava seku novēršanai, prognozējot 70% varbūtību plūdiem, aģentūru LETA informēja Pļaviņu pilsētas domes priekšsēdētāja Gunta Žilde.

«Pļaviņu pilsētas domes Civilās aizsardzības komisijas sēdē plūdu draudi un gatavība to sekām izvērtēta vēl pirms Aizkraukles rajona padomes Civilās aizsardzības komisijas sēdes 11.martā. Rēķināmies ar 70% plūdu iespējamību, bet viss atkarīgs no laika apstākļiem un ledus kušanas apstākļiem Baltkrievijā. Plūdiem esam gatavi,» pauda Žilde.

Atbilstoši «Pļaviņu pilsētas Civilās aizsardzības komisijas darbības plānam pavasara plūdu gadījumā» jau tiek īstenoti veicamie pasākumi, starp kuriem ir iedzīvotāju informēšana, sadarbības plānu precizēšana un citi.

LETA jau ziņoja, ka Aizkraukles rajona padomes Civilās aizsardzības komisijas sēdē 11.martā izskanējuši atšķirīgi viedokļi par plūdu draudiem Aizkraukles rajonā, - atbildīgo dienestu prognozes atšķiras no potenciālo plūdu teritoriju iedzīvotāju prognozēm, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Aizkraukles brigādes komandieris Aivars Pastars.

«Aizkraukles rajona Civilās aizsardzības komisija plūdu iespējamību Pļaviņās vērtēja ar 70%, kaut gan domas dalījās. Komisija novērtēja, ka visi dienesti ir gatavi un spējīgi iesaistīties pretplūdu pasākumos,» secināja Aizkraukles rajona padomes izpilddirektors Guntis Libeks.

VUGD Aizkraukles brigādes komandieris precizēja, ka komisijas sēdē izskanējušas atšķirīgas prognozes par plūdu draudiem, ar ko Aizkraukles rajonā visvairāk apdraudētā vieta ir Pļaviņas. AS «Latvenergo» Pļaviņu HES direktors Aldis Bogdanovičs un meteorologi savās aplēsēs bijuši vienisprātis, ka Pļaviņās plūdu šogad nebūšot vispār, jo vižņu veidošanās un to krāvumi ir tik mazi, ka netraucē ūdens plūsmu.

Savukārt Pļaviņu iedzīvotāju novērojumi, kas balstīti ilggadējā pieredzē, vedina secināt, ka plūdu draudi ir ap 70%. Iedzīvotājos bažas rada tas, ka marta nogalē tiek prognozēta ievērojama gaisa temperatūras paaugstināšanās, kas veicinās strauju kušanu, un mazajās upēs ledus ies strauji, kas varot ietekmēt arī Daugavu.

«Ja pie Bebrulejas ledus veiksmīgi izies, Pļaviņām plūdi, iespējams, nedraud,» sacīja Pastars, informējot, ka visi iesaistītie dienesti esot gatavībā. Taču, ievērojot valsts veikto resursu samazinājumu taupības nolūkos, šī gatavība ir minimālajai programmai. Ja gadītos, ka glābšanas darbi nepieciešami plašāki, tad Aizkraukles rajons aicināšot palīgā dienestus no kaimiņu rajoniem.

Meteorologi ledus iešanu Daugavā prognozē uz marta pēdējo nedēļu, bet aprīļa otrajā nedēļā ūdens varot sasniegt maksimālo līmeni.