Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kubuļu pagastvecis iekausta savu darbinieci

Balvu rajona Kubuļu pagastmājā otrdien noticis vēl nepieredzēts incidents — pagasta priekšsēdētājs Ivars Šmats (TB/LNNK) tā aizsvilies, ka iecirtis pļauku savai darbiniecei, sestdien vēsta «Latvijas Avīze».

Šmats ne tikai vārdiski apvainojis projektu vadītāju Irēnu Začevu, bet arī vardarbīgi, ar abām rokām ieķeroties darbinieces apģērbā, mēģināja viņu apsēdināt. Kad viņa nepakļāvusies, priekšsēdētājs atvēzējies un liecinieces klātbūtnē iecirtis cietušajai pamatīgu pļauku. Par notikušo ziņots policijai. Cietusī ar iesniegumu vērsusies arī tiesā.

«Cik zinu, strīds starp priekšsēdētāju un Irēnu bija par kultūras namam piešķirtā finansējuma izlietojumu. Mani pasauca Irēna, bet priekšsēdētājs sāka rupji kliegt un ar varu mēģināja apsēdināt krēslā. Kad viņa nepakļāvās, priekšsēdētājs atvēzējās un iecirta viņai pļauku. Irēna sāka raudāt un izskrēja no kabineta. Es biju šokā. Domāju, ka priekšsēdētājs ies un atvainosies, bet viņš, it kā nekas nebūtu noticis, turpināja sarunu,» stāsta Kubuļu kultūras nama vadītāja Maija Laicāne.

«Ja atklāti, nezinu, vai priekšsēdētājs pilnībā ir sapratis, ka viņš pacēlis roku ne jau tikai pret darbinieci, bet arī sievieti. Sarunu laikā neizskatījās, ka viņš izdarīto nožēlotu. Mēs viņam devām laiku pārdomām līdz pirmdienai,» netieši liekot saprast, ka deputāti gaida priekšsēdētāja atkāpšanos. Par notikušo priekšsēdētāja darba kabinetā viņas rīcībā esot visai skopa informācija, taču «zinu, ka priekšsēdētājs kliedzis: te tev nav nekāda ferma, un tu neesi slaucēja. Turklāt pašai cietušajai pēc sitiena bija uzpampis vaigs, viņa man rādīja arī skrāpējumu uz rokas un savainoto mēli,» klāsta pagasta padomes priekšsēdētāja vietniece Inta Kaļva.

Pats Kubuļu pagastvecis gan no komentāriem par notikušo atsakās.

Savukārt Balvu rajona policijas pārvaldes Kriminālpolicijas biroja darbiniece Solvita Leišavniece informē, ka kriminālprocesa lieta ir atteikta un policija arī notikušajā nesaskata huligānismu, tāpēc cietušajai ieteikts vērsties ar prasību tiesā.