Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Godmaņa valdības atkāpšanās izmaksās 180 tūkstošus latu

Valdību maiņā darbu zaudējušie no kompensācijām atteikties negrasās un valdības atkāpšanās cena var sasniegt 180 tūkstošus latu, vēsta laikraksts «Diena».

Lielo summu veido  kompensācijas, kas trīs mēnešalgu apmērā pienākas valdībā darbu zaudējušo ministru biroju darbiniekiem, parlamentārajiem sekretāriem, premjera biroja darbiniekiem un četriem ministriem, kuri palikuši bez darba un nav arī deputāti.

Trim eksministriem – Atim Slakterim (TP), Aināram Šleseram (LPP/LC) un Ainaram Baštikam (LPP/LC), kā arī premjeram Ivaram Godmanim (LPP/LC) kompensācija nepienākas, jo viņi turpinās strādāt Saeimā, atjaunojot deputāta mandātu.

Kompensāciju kopējā summa var arī būt mazāka. Tas ir atkarīgs no tā, vai visi to septiņu ministru biroju darbinieki un parlamentārie sekretāri, kuri neturpina darbu jaunajā valdībā. Ja, piemēram, kāds no viņiem atgriezīsies darbā valsts pārvaldē pie cita ministra, tad kompensāciju varēs saņemt tikai par tām dienām, kuras bijis bez darba. Tad nodokļu maksātāju izmaksas par valdības krišanu būs mazākas. Pagaidām vēl nav skaidrības par eksministru biroju darbinieku un parlamentāro sekretāru rotāciju.

Laikraksta veiktā aptauja vedina spriest, ka no kompensācijām ne darbu zaudējušie ministri — Vinets Veldre (TP), Gaidis Bērziņš (TB/LNNK), Iveta Purne (ZZS), Signe Bāliņa (izvirzīja ZZS) —, ne ministru biroju darbinieki atteikties negrasās. Izņēmums ir GaidisBērziņš, kurš savu kompensāciju ziedošot politiski represētajiem. Katram no ministriem kompensācijā kopumā pienākas 6441 lats pirms nodokļu nomaksas. Pēc Valsts kancelejā (VK) iepriekš teiktā, kompensācijas netiks maksātas vienā maksājumā, bet gan trīs mēnešus pēc kārtas algas lielumā, jo VK neesot brīvas naudas. Kopā četru ministru kompensācijām VK vajadzēs atvēlēt 25,7 tūkstošus latu, savukārt kompensācijām vēl sešiem darbu zaudējušo ministru parlamentārajiem sekretāriem — ap 25 tūkstošiem latu.

Visdārgāk nodokļu maksātājiem izmaksā ekspremjera biroja darbinieku atbrīvošana. Pavisam Godmaņa birojā strādāja septiņi darbinieki, kompensācijas pienākas pieciem. Tām kopā būs jāiztērē ap 26,8 tūkstošiem latu.

Otrus lielākos tēriņus prasa Slaktera birojs, tajā strādāja sešas personas, kurām kopā kompensācijās pienāktos maksāt ap 22,8 tūkstošiem latu. Septiņu bijušā tieslietu ministra biroja darbinieku kompensācijām jātērē gandrīz 20 tūkstoši latu, bet Šlesera biroja (4 personas) — ap 16,5 tūkstoši latu.

Visu septiņu darbu zaudējušo ministru un premjera biroja darbinieku kompensācijām, pēc provizoriskiem aprēķiniem, pieņemot, ka viņi visi kompensācijas saņems trīs mēnešus, no budžeta būtu nepieciešami 126 tūkstoši latu.