Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kokins: SCP mērķis ir «pārņemt varu»

Partijas «Sabiedrība citai politikai» (SCP) valdes priekšsēdētājs Gatis Kokins sestdien uzrunā partijas pilnsapulcē kritizēja pašreizējo valdošo koalīciju par atkāpšanos no iepriekšējiem uzstādījumiem, kā arī paziņoja, ka partijas mērķis ir «pārņemt varu».

«Mēs esam apvienojušies, lai pārņemtu varu, un mēs zinām, ko ar varu iesākt,» teica Kokins.

Kokins kritizēja koalīciju par atteikšanos no Saeimas atlaišanas mērķa. Viņš paskaidroja - lai arī SCP pašlaik nav koalīcijā, daudzas tās izstrādātas un izvirzītas idejas ir iekļautas pašreizējās valdības deklarācijā.

Savukārt partijas līdzpriekšsēdētājs Aigars Štokenbergs norādīja, SCP nav valdībā, jo nedrīkstēja atkāpties no saviem principiem. «SCP nevarēja atbalstīt tādas valdības programmu, kura nav gatava īstenot sociāli atbildīgu politiku un realizēt nodokļu sloga pārnešanu uz bagātajiem,» viņš pavēstīja.

Pēc Štokenberga teiktā, viens no SCP pamatprincipiem ir sociāli atbildīgas politikas realizācija, un viņš arī kritizēja Saeimu par nesen pieņemtajiem grozījumiem pensiju likumā, kas aptur to indeksāciju. Štokenbergs uzsvēra, ka 100 000 pensiju indeksācijai būtu nepieciešami vien 11 miljoni latu.

«Nauda neatradās, jo koalīcija nebija gatava pārkāpt vienam principam - taisnīgas nodokļu sistēmas izveidei,» sacīja Štokenbergs.