Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dūklavs: lauksaimniecība nebalstās tikai uz valsts subsīdijām

Jaunais zemkopības ministrs Jānis Dūklavs kā bezpartejiskais ministrs un cilvēks no biznesa vides nebaidās teikt, ka lauksaimniecība ir bizness. To viņš šodien atzina, uzstājoties Valmierā notiekošajā Latvijas Zemnieku savienības kongresā.

«Lauksaimniecība nebalstās tikai uz valsts subsīdijām un Eiropas Savienības (ES) atbalstu. Tā ir bizness, nevis dzīvesveids, kurā saimniekiem jāiztiek pašiem, bet valsts un ES atbalsts ir liels bonuss,» pauda Dūklavs.

Ministrs ir gatavs, ka savas darbības laikā tam būs jāpieņem nepopulāri lēmumi, kas, iespējams, daudzām zemnieku saimniecībām liks pārdomāt to darbību.

«Ir nepieciešams attīstīt nozari un nodrošināt dzīvi laukos. Manuprāt, pašlaik jākoncentrējas uz lauksaimnieku kooperāciju un atbalstu ražotājiem. Pašreizējos apstākļos mazās saimniecības nespēs izdzīvot vai arī tas būs ļoti grūti. Uz kooperatīviem pašlaik varētu balstīties saskaldītā Latvijas lauksaimniecība, bet atbalsts ražotājiem nozīmē, ka tiks koriģēta līdzšinēja ministrijas politika ražotāju virzienā,» teica jaunais ministrs.

Dūklavs atzina, ka ir gatavs runāt ar saviem politiskajiem partneriem, jo «esmu pārliecināts, ka galvenais ir runāt ar visām iesaistītajām pusēm, tad būs iespēja panākt kopīgu risinājumu.»

Kā ziņots, šodien uz gadskārtējo kongresu Valmierā sanākusi Latvijas Zemnieku savienība.