Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Brigmanis: lauksaimniekiem jāsaprot, ka nozare ir bizness

Latvijas lauksaimniekiem ir jāsaprot, ka jāmainās visai nozarei, kā arī jāapzinās, ka lauksaimniecība ir tāds pats bizness kā visi citi, uz kuru attiecas ekonomikas likumi. Tā sestdien Latvijas Zemnieku savienības (LZS) kongresā Valmierā sacīja Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs un LZS līderis Augusts Brigmanis.

Runājot par partijas pārziņā esošo zemkopības nozari, Brigmanis uzsvēra, ka šī nozare nekad nav bijusi vienkārša, sevišķi pēdējā gada laikā vajadzēja pieņemt sarežģītus un bieži vien kompromisa lēmumus.

Brigmanis teica, ka patlaban jāmainās visai zemkopības nozarei. Lauksaimniekiem jāsaprot, ka lauksaimniecība ir bizness, uz ko attiecas ekonomikas likumi.

Viņš arī klāstīja, ka turpmāk lauksaimniecības politikā nepieciešama maksājumu pārdale par labu ražojošām saimniecībām, kā arī uzsvēra zemnieku kooperācijas nepieciešamību.

Viņš gan atzina, ka nedrīkst atstāt bez ievērības mazos ražotājus, taču tiem jāapzinās pašreizējās ekonomiskās situācijas smagums.

«Lauksaimniekiem jāapzinās, ka Eiropas Savienības un valsts subsīdiju resursi pašreizējā situācijā var būt minimāli, tāpēc viņiem jāmeklē jaunas iespējas un jāapsver iespējas darboties arī kādā citā lauksaimniecības nozarē,» viņš pastāstīja.

Viņš norādīja, ka Latvijas uzņēmējdarbības veicināšanai jāveic daudz pasākumu, tādēļ nepieciešami pārdomāti un ātri lēmumi.

«Skaidrs, ka bez nodokļu sistēmas kardinālas maiņas krīzes pārvarēšana diez vai būs iespējama, tomēr tikpat skaidrs, ka tikai vienas nodokļu sistēmas optimizācija var izrādīties nepietiekama,» viņš minēja.

Pēc Brigmaņa paustā, jāveic vairāki pasākumi uzņēmējdarbības stiprināšanai, tostarp kā prioritāte jāizvirza vietējo ražotāju atbalsts, uzņēmējdarbības kreditēšana, godīgas konkurences ieviešana, kā arī valsts atbalsts inovācijām.

Patlaban būtiska ir valsts varas nostiprināšana visā sabiedrībā un padziļināta demokratizācija, tādējādi veicinot valsts kā regulatora lomas pieaugšanu dažādos tirgus segmentos.