Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

TB/LNNK jauno valdību uzskata par «piespiedu laulībām»

Apvienības «Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK (TB/LNNK) domes sēdē sestdien deputāts Pēteris Tabūns «tēvzemiešu» līdzdalību Valda Dombrovska (JL) valdībā nosauca par «piespiedu laulībām, aprēķina laulībām, lai citā gadījumā nebūtu vēl ļaunāk».

Šim Tabūna viedoklim piekrita arī citi runātāji, tai skaitā partijas vadītāji.

TB/LNNK Saeimas frakcijas vadītājs Māris Grīnblats atzina, ka divu opozīcijas partiju un vairāku «jaunu seju» parādīšanās Ministru kabinetā dod valdībai atelpu un zināmu sabiedrības uzticību.

Grīnblats arī apgalvoja, ka tieši «tēvzemiešu» neuzkrītošā rīcība panāca to, ka «Saskaņas centrs» vēl joprojām nav valdībā.

Ekonomiskajai krīzei, pēc Grīnblata teiktā, gals vēl nav redzams, arī jaunā valdība attiecībās ar Starptautisko valūtas fondu nevarēs «griezties uz otru pusi», tai būs jāturpina Ivara Godmaņa (LPP/LC) valdības kurss.

«Esam iekļuvuši spirālē, jo algu samazinājums nozīmē arī budžeta ieņēmumu samazinājumu,» norādīja Grīnblats. Viņš prognozēja, ka budžeta grozījumi, pie kuriem patlaban strādā Dombrovska valdība, diez vai būs pēdējie šogad. Labi, ja tie būtu priekšpēdējie, atzina politiķis.

Grīnblats prognozēja, ka Dombrovska valdība varētu strādāt līdz 10.Saeimas vēlēšanām, tomēr neesot izslēgts, ka pēc 6.jūnijā gaidāmajām pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanām Tautas partija (TP) varētu mēģināt gāzt valdību, jo TP nekad nav spējusi ilgstoši strādāt vienā valdībā ar «Jauno laiku» (JL).

TB/LNNK līderi tomēr aicināja TP un JL «sakost zobus un nostrādāt līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām», kaut arī viņu savienība vienā valdībā nav loģiski pamatojama.

TB/LNNK domnieki pauda bažas, ka iecerētie tālākie algu samazinājumi var izraisīt iedzīvotāju neapmierinātību un protestus.

Valstī izveidojušos atalgojumu sistēmu Grīnblats salīdzināja ar gleznu, kuru vienlaikus gleznojuši 15 - 20 dažādu stilu mākslinieki, tāpēc šī glezna «nekur nav liekama».

Grīnblats bija arī piesardzīgs, runājot par iecerēto lielo valsts uzņēmumu lielo algu samazināšanu, kuru, protams, var uztvert kā «sociālā taisnīguma iedīgli». Patlaban no šīm lielajām algām tiek maksāts iedzīvotāju ienākuma un sociālais nodoklis. Ja lielās algas tiks samazinātas, Grīnblats pieļāva, ka par samazināmo sumu vadītājiem var tikt piešķirti dažādi bonusi, kurus neapliek ar nodokļiem.

TB/LNNK Saeimas frakcijas priekšsēdētājs arī stingri paziņoja, ka «tēvzemieši» joprojām neatbalsta ieceri grozīt Satversmi, kaut arī tas ir paredzēts Dombrovska valdības deklarācijā. Valdības deklarācija, pēc Grīnblata teiktā, ir dokuments, kurā koalīcija, laikam ejot, ieskatās arvien mazāk un mazāk.

Arī satiksmes ministrs Kaspars Gerhards (TB/LNNK) tika mudināts apdomīgi izvērtēt savas jomas lielo uzņēmumu vadītāju darbību, lai, «rīkojoties kā zilonis trauku veikalā», nenodarītu valstij lielus finansiālus zaudējumus. «Tēvzemieši» solīja sūtīt Gerhardam palīgā savus labākos juristus, lai «maluzvejnieka» un «šofera dēla» atbrīvošana no amata noritētu juridiski korekti un tiesa neliktu maksāt viņiem ievērojamas kompensācijas.

Savukārt Gerhards solīja sarunu ceļā panākt, lai «Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs» samazinātu tarifus raidorganizācijām, jo sabiedrībai ir jābūt informētai, bet radio un televīzija daudziem laukos ir palikuši vienīgie informācijas avoti.

Kā ziņots, TB/LNNK dome šodien apstiprināja deputātu kandidātu sarakstu Eiropas Parlamenta vēlēšanām, un saraksta līderis būs partijas priekšsēdētājs, pašreizējais Eiropas parlamenta deputāts Roberts Zīle.