Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pabriks: Latvijā ir ne tikai ekonomiskā un sociālā, bet arī morālā krīze

Latvijā pašlaik valda ne tikai ekonomiskā un sociālā, bet arī morālā krīze, par ko liecina gan sabiedrības neuzticēšanās valsts institūcijām un līdzcilvēkiem, gan arī iedzīvotāju neuzticēšanās saviem spēkiem.

To, uzrunājot partijas «Sabiedrība citai politikai» (SCP) pilnsapulces dalībniekus, norādīja tās līdzpriekšsēdētājs Artis Pabriks.

Viņaprāt, valdībai ir jāuzņemas atbildība par to, ka sabiedrība šajā krīzē nokļuva nesagatavota. «Valdība pārāk ilgi ir ignorējusi tautu, pārāk maz uzmanības pievērsusi mazajai uzņēmējdarbībai, kā arī nav spējusi realizēt sociāli atbildīgu politiku,» dažus no krīzes cēloņiem uzskaitīja Pabriks.

Pēc Pabrika domām, patlaban pats galvenais ir gādāt, lai krīze būtu iespēju laiks ne tikai dažiem pie varas esošajiem, bet daudz plašākai sabiedrībai, jo īpaši vidusšķirai. Viņš uzsvēra, ka šī mērķa sasniegšanai jāstrādā pie demokrātijas nostiprināšanas valstī un labas pārvaldības prakses ieviešanas, jāaptur izglītības iznīcināšanas process un jānostabilizē veselības aprūpes sistēma. Pabriks arī uzskata, ka galvenajiem SCP sabiedrotajiem šajā procesā ir jābūt arodbiedrībām un sabiedriskajām organizācijām.

SCP strikti atbalstīšot politisko partiju finansēšanu no valsts budžeta, lai «novērstu valsts nozagšanu caur partiju nozagšanu atsevišķu indivīdu interesēs», atzīstot, ka viens no krīzes cēloņiem ir arī korupcijas izplatība valstī.

Pabriks asi kritizēja valdības lēmumu pārņemt «Parex banku», norādot, ka par to pašlaik dārgi jāmaksā visai sabiedrībai. «Mums nevajag nacionalizēt parādus, bet novelt atbildību uz tiem cilvēkiem, kuri pie šiem parādiem noveda,» paskaidroja Pabriks. Viņa partijas biedrs Aigars Štokenbergs valdošās koalīcijas līdzšinējās aktivitātes krīzes novēršanā salīdzināja ar debitoru sapulces darbošanos, kas domājot tikai par to, kā samaksāt aizdevumu.

Vērtējot partijas līdz šim paveikto, Pabriks kā vienu no lielākajiem sasniegumiem minēja 13.janvārī Doma laukumā notikušo Tautas sapulci. To nozīmi, viņaprāt, ir novērtējusi arī sabiedrība - partijas biedru skaits pēc 13.janvāra pasākuma ir dubultojies, sasniedzot 785 biedrus.