Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bērnu slimnīcas pediatre tiesāsies ar Veselības inspekciju

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pediatre Jana Purklāva lūgusi tiesā izskatīt Veselības inspekcijas (VI) viņai uzliktā administratīvā soda pamatojumu.

Kā aģentūrai LETA skaidroja Purklāva, VI ir uzlikusi viņai administratīvo sodu 40 latu apmērā, jo ārste pagājušā gada jūlijā neesot bijusi laipna un neesot runājusi pacientam saprotamā valodā ar kādu 11 mēnešus veca bērna māti.

Kad Purklāva pieprasījusi skaidrojumu par administratīvā soda pamatotību, VI pārstāvji norādījuši, ka ārstei jābūt pateicīgai, ka viņai nav uzlikts vēl lielāks naudas sods, uzsverot, ka šādās situācijās ārstei būtu jānodrošinās ar tulku, kas Purklāvai šķiet pilnīga aplamība. «Konkrētāku atbildi uz mani interesējošo jautājumu tā arī neesmu saņēmusi, taču domāju, ka man ir tiesības to saņemt,» saka Purklāva.

Viņa ir neizpratnē, jo, pēc viņas teiktā, situācija esot bijusi šāda: māte ar bērnu esot ieradusies pie pediatres, kura sākotnēji runājusi ar klienti latviski, pēc bērna mātes lūguma ārste esot centusies pāriet uz krievu valodu, skaidrojot pacientam saprotamā valodā medicīniskos terminus, taču māte dusmās esot devusies prom, norādot, ka medicīniskā palīdzība viņas bērnam neesot sniegta.

Iespējams, ka bērna mātei ir bijušas kādas problēmas ar medicīnas iestādi vai citas grūtības komunicēties, brīnās Purklāva, atkārtojot, ka VI uzliktais sods nav pamatots.

Prasību Ziemeļu rajona tiesā pret VI Purklāva esot iesniegusi jau decembrī. Lieta tikšot izskatīta rakstveida procesā, taču pagaidām vēl nav zināms konkrēts izskatīšanas datums.

Ar šo sūdzību pediatre esot vērsusies arī Valsts valodas inspekcijā.