Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kaujinieki Pakistānā aizdedzina NATO kravas automašīnas

Talibu kaujinieki svētdien pirms rītausmas Pakistānas ziemeļrietumos aizdedzināja astoņas automašīnas, kas veda Afganistānā izvietotajiem NATO spēkiem paredzētas kravas, ziņo policija.

Vēl vairāk nekā desmit kravas automašīnas un treileri tika bojāti, kad ar automātiskiem ieročiem un raķetēm bruņotie kaujinieki uzbruka terminālim Pešavas nomalē.

«Talibu kaujinieki izšāva četras raķetes pret kravas automašīnu termināli uz apvedceļa pilsētas nomalē un pilnībā iznīcināja astoņas automašīnas,» aģentūrai AFP teica vietējās policijas pārstāvis Gohars Hans. «Kaujinieki arī aizdedzināja vēl 12 automašīnas un treilerus. Uzbrukumā tika ievainoti divi šoferi. »

Pēc Hana teiktā, policija ieradusies uzbrukuma laikā, bet kaujiniekiem izdevis aizbēgt un līdzās esošo cilšu rajonu.

«Mūsu policisti apšaudīja kaujiniekus, taču viņiem izdevās aizbēgt,» sacīja Hans. «Valdība bija pavēlējusi šoferiem neizmantot NATO kravas automašīnām autobusu termināli, taču viņi bez atļaujas bija novietojuši tur savas kravas automašīnas.»

Policija vērsīsies pret šoferiem, kuri nepakļaujas valdības pavēlei nenovietot NATO kravas automašīnas autobusu terminālī, viņš piebilda.

Afganistānā izvietoto NATO un ASV vadīto spēku apgāde ir lielā mērā atkarīga no Pakistānas, jo aptuveni 80% materiālu tiek transportēti pa sauszemi caur Pakistānu.

Galvenais sauszemes ceļā uz Afganistānu, kur starptautiskie spēki cīnās pret talibu sacelšanos, ved cauri cilšu apdzīvotai teritorijai Pakistānā, kurā nav spēkā nekādi likumi.

Pēdējos mēnešos kaujinieki sarīkojuši vairākus iespaidīgus uzbrukumus NATO apgādes centriem Pešavarā, aizdedzinot simtiem automašīnu un konteineru, kas bija paredzēti ārvalstu karavīriem Afganistānā.