Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Birks aicina skaidrot skolēniem 16. marta notikumus

Rīgas Domes priekšsēdētājs Jānis Birks (TB/LNNK) aicina ikvienu Rīgas un citu Latvijas pašvaldību skolotāju skaidrot saviem skolēniem patiesību par 16. martu, aģentūru LETA informēja Rīgas mēra preses sekretāre Kristīne Liepa.

«Brīdī, kad publiskajā telpā tiek veiktas dažādas provokācijas, ir jāuzzina patiesība, tādēļ es aicinu gan skolotājus, gan vecākus skaidrot saviem bērniem 16. marta notikumus un to nozīmi mūsu valsts vēsturē,» norāda Rīgas mērs.

Pēc Birka teiktā, «Latvijas valstij naidīgi spēki» aizvien ir mēģinājuši sagrozīt faktus par 16. martu un saistīt latviešu leģionu ar nacistiskās Vācijas okupācijas režīmu.

«Šobrīd līdzīgi rīkojas kreisi noskaņotas attiecīgās institūcijas. Tādēļ ir vitāli nepieciešams skaidrot vēsturi, lai jaunā paaudze savas nezināšanas dēļ nekļūtu par manipulāciju objektiem,» saka Rīgas Domes priekšsēdētājs.

Kā ziņots, leģionāru piemiņas dienu 16. martā sāka atzīmēt «Daugavas vanagu» organizācija 1952. gadā. Tieši šī diena tika izvēlēta, jo 1944. gadā tajā sākās kauja Veļikajas upes austrumu krastā par augstieni «93,4». Šī bija pirmā kauja, kad abas latviešu leģiona divīzijas — 15. un 19. — cīnījās kopā, turklāt vienīgo reizi visa kara laikā — latviešu vadībā.

1998. gada vasarā Saeima 16. martu noteica par Latviešu karavīru atceres dienu, taču pēc divus gadus ilgušām asām diskusijām deputāti to atzina par kļūdu, un 2000. gadā 16. marts tika svītrots no oficiālo atceres dienu saraksta.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas Domes Sapulču, piketu un gājienu pieteikumu izskatīšanas komisija 16. martā jebkādus pasākumus pie Brīvības pieminekļa aizliedza, ņemot vērā drošības struktūru ieteikumus. Administratīvā rajona tiesa noraidīja visus pieteikumus, ar kuriem bija apstrīdēti pašvaldības atteikumi.