Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Birks 16. martā prognozē provokācijas

Rīgas mērs Jānis Birks (TB/LNNK) prognozē, ka leģionāru atceres dienā, 16. martā, provokācijas ir neizbēgamas, un aicina nepakļauties tām, portālu «Apollo» informēja Birka preses sekretāre Kristīne Liepa.

Viņš aicina īstenos latviešu patriotus būt gudrākiem un nepakļauties provokatoriem. Mērs norāda, ka 16. marts Latvijas valstij un latviešu tautai ir diena, kad klusi tiek pieminēti latviešu kritušie karavīri, tāpēc ir amorāli degradēt šīs dienas būtību.

«Diemžēl jau kuru gadu pēc kārtas Rīgas Dome un policija ir spiesta cīnīties ar sekām, jo jau gandrīz divus gadu desmitus valsts drošības iestādes nav spējušas tikt galā ar cēloņiem. Kreisais ekstrēmisms, pat salīdzinot ar laiku, kad Latvijā uzturējās padomju armija, ir pieņēmies spēkā. Tādēļ es aicinu neļaut provokatoriem sasniegt savus mērķus un nepieļaut tādas situācijas atkārtošanos un vandalisma aktus, kādi tie bija 13. janvārī. 16. marts nedrīkst ietekmēt valsts un pilsētas ikdienas dzīvi,» norāda Rīgas mērs.

Birks aicina arī politiskos spēkus necensties izmantot šo latviešiem emocionāli tik smago dienu, lai palielinātu savu politisko kapitāli.