Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Divi pagasti izšķiež Eiropas naudu lāzeršovam un audiotehnikai

Divi Latvijas pagasti izdomājuši divus visai interesantus projektus, kuru īstenošanai piesaistīta Eiropas Savienības (ES) nauda vairāku simtu tūkstošu latu apmērā. Vienu projektu īstenos Krāslavas rajona Kombuļu pagastā, kur par 182 tūkstošiem latu plānots iegādāties lāzertehniku, svētdien vēsta TV3 raidījuma «Nekā personīga».

Projektu iecerējis realizēt SIA «DAUTVEST», kam iepriekš nekādas pieredzes izklaides jomā nav. Projekta kopējā summa ir aptuveni 182 000 latu, no kuriem 70 000 — ES nauda. Tā ir maksimālā summa, kuru uzņēmums var saņemt no ES.

Iepirkums par lāzera tehnikas iegādi noslēdzās šā gada februārī, bet pats projekts jārealizē līdz maijam. Taču pagaidām nekas neliecina, ka saistības tiks pildītas. Vienīgā piemērotā telpa šovam varētu būt pagasta vienstāva tautas nams, kur parasti notiek dažādi pasākumi. Par vērienīgo biznesa projektu un tā realizētājiem pagasta padome nezina.

Ar izdomu izcēlies arī Daugavpils rajona Indras pagasts. Latvijas investīciju un attīstības aģentūra noslēgusi līgumu ar SIA «BALTIK SOLO» par profesionālu apskaņošanas tehniku. Projekta kopējās izmaksas 195 000 latu, no kuriem uzņēmums atpakaļ saņemtu 70 000.

Arī šim projektam jau ir beidzies iepirkums un arī līgumā paredzētais projekta īstenošanas termiņš. Tomēr pēc Indras tautas nama vadītājas teiktā, vienīgā tehnika, kas viņiem pieejama pasākumu organizēšanai, ir par aptuveni diviem tūkstošiem latu no pašvaldības budžeta iepirktie mikrofoni un tumbas.

Abi šie projekti ir līdzīgi arī ar to, ka nav vairs atrodami paši projektu īstenotāji. Uzņēmumi aģentūrai norādījuši, ka atrodas Daugavpilī, kur tos vairs nevar atrast. Pēdas gan ved uz galvaspilsētu, taču tikpat ātri vien pazūd, jo Uzņēmumu reģistrā norādītās adreses Rīgā, arī ir tikai uz papīra.

Abi uzņēmumi gandrīz vienlaikus izveidoti neilgi pirms projektu iesniegšanas pērnā gada sākumā. Dibinātājs abos gadījumos — kāda jauna sieviete. Pēc tam uzņēmumi pāriet kādas citas personas īpašumā. Norādes uz citām firmām vai biznesiem šīm personām nav, kas vedina domāt, ka uzņēmumu formālais īpašnieks ir tikai projekta rakstītājs vai organizators, nevis patiesais īstenotājs vai investors.