Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Deputāts Dalbiņš sašāvis kareivi

Pirms nedēļas notikušajās Oskara Kalpaka piemiņai veltītajās ložu šaušanas sacensībās Saeimas deputāts Juris Dalbiņš sašāvis Nacionālo bruņoto spēku (NBS) pārstāvi Ēriku Filipenoku, svētdien vēsta TV3 raidījums «Nekā personīga».

Deputāts ar vēl vairākiem sacensību dalībniekiem bija nogūlies uz grīdas un gatavojās šaušanai. Dalbiņš šāva ar automātisko «Carl Gustaf 45.» 1945. gadā ražoto ieroci kā dāvanu no Zviedrijas armijas saņēmusi Zemessardze. Kā stāsta aculiecinieki, pēkšņi Saeimas deputāta ierocim nezināmu iemeslu dēļ atlēcis laidņa fiksators — šautenes pleca stiprinājums palicis plecā, bet pats ierocis strauji saliecies uz labo pusi un izšāvis. Viena lode trāpījusi tiesnešu datora monitorā, otra — blakus guļošajam karavīram kreisās rokas apakšdelmā.

Dalbiņš apstiprina, ka negadījums patiešām noticis. Viņš neuzskata, ka sašāvis cilvēku savas kļūdas dēļ. Viņš ar ievainoto ir ticies un apsolījis segt visus ārstēšanās izdevumus. Pēc nelaimes gadījuma Militārā policija ierosinājusi kriminālprocesu. Bet tikai par faktu, lai noskaidrotu, kas īsti noticis. Izmeklēšana pret deputātu Dalbiņu nav sākta. Un, ja apstiprināsies, ka vainojams ieroča defekts, izmeklēšanu var arī izbeigt.

Kā stāsta šaušanas profesionāļi, šādi nelaimes gadījumi ir retums. Un pirmā reize, kad ar to saistīts Saeimas deputāts.