Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Daudzpusīgais Henijs Ramaekers diriģēs koncertu LMA

Šo trešdien, 18. martā, plkst. 19.00 Latvijas Mūzikas akadēmijas Lielajā zālē notiks savdabīgs koncerts.

Koncerta neikdienišķums slēpjas faktā, ka tajā pirmo reizi piedalīsies Mūzikas akadēmijas apvienotais pūtēju orķestris un pie diriģenta pults stāsies pazīstamais nīderlandiešu diriģents Henijs Ramaekers.

Koncertā skanēs J. S. Baha, V. A. Mocarta, Ž. Bizē, B. A. Ferero, F. Mendelsona-Bartoldi un G. Forē skaņdarbi. Kopā ar orķestri muzicēs solisti Santa Stalidzāne, Daina Stankeviča (flauta), Evita Zālīte-Raituma (soprāns), Nauris Indzeris (baritons). Ieeja koncertā par ziedojumiem.

Henijs Ramaekers ir viens no pazīstamākajiem mūzikas darbiniekiem Nīderlandē un arī aiz tās robežām. Ramaekers galvenokārt ir diriģents (gan kora, gan pūtēju orķestra) un mūzikas pedagogs, lai gan lieliski spēlē arī klavieres un klarneti. Kopš 23 gadu vecuma diriģē Māstrihtas policijas  fanfaru orķestri. Diriģējis arī Māstrihtas Karalisko pūtēju orķestri. Piedalījies un vairākkārt uzvarējis starptautiskos konkursos, piemēram, «The World Music Contest» Kerkradē.

Jāpiebilst, ka šī nav pirmā diriģenta viesošanās Latvijā. 2003. gadā viņš piedalījās Vispārējo dziesmu un deju svētku pūtēju orķestru konkursa fināla žūrijā, bet 2005. gadā kā viesdiriģents muzicējis kopā ar pūtēju orķestri «Rīga».

Patlaban H. Ramaekers ir pūtēju orķestra diriģēšanas profesors Māstrihtas konservatorijā un viesdocētājs Enšedes konservatorijā.