Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Seši viedokļi, kā Valsts prezidentam uzlabot tēlu

Mārketinga komunikāciju vortāls «[s:21858]» aptaujājis ekspertus, lai noskaidrotu, kā Valsts prezidentam Valdim Zatleram uzlabot savu tēlu sabiedrībā.

«Jebkuras pozitīvas izmaiņas lēmumu pieņemšanā, reaģēšana uz aktualitātēm, likumdošanas vai citu iniciatīvu izstrādāšana, jebkuras rīcības seku prognozēšana, lielāka rīcības konsekvence — veidi ir dažādi, kā uzlabot prezidenta tēlu. Tāpat ir iespējams pilnveidot publiskās uzstāšanās un uzlabot attiecības ar medijiem, taču ne jau tas šobrīd ir galvenais. Vispirms jāiegūst kompetence politikā, kas arī pārliecinoši jādemonstrē lēmumu pieņemšanā. Iespējams, nepieciešami patiešām autoritatīvi politiskie padomdevēji un personības, kas iekšējā komunikācijā spētu arī runāt pretī, panākt viņu viedokļa akceptēšanu, bet publiskajā telpā nepieciešamības gadījumā paši skaidrotu Valsts prezidenta politiku,» iesaka «PRAE» projektu direktors Arnis Lapiņš.

«Brīdī, kad valstī viss jūk un brūk, prezidenta tēla būtiska uzlabošana plašas sabiedrības acīs varētu valstij maksāt pārāk dārgi (te nav domāti Prezidenta kancelejas izdevumi), tāpēc nedomāju, ka tas ir labākais, ko prezidents varētu darīt. Jāsāk ar mazām lietām. Vispirms viņam pašam būtu kritiskāk jāsāk izturēties pret savu tēlu un rīcību,» iesaka SKDS direktors Arnis Kaktiņš.

«Vienmēr publisko tēlu ir iespējams mainīt. Īpaši viegli to izdarīt ir cilvēkiem ar augstu atpazīstamību. Tā kā Valsts prezidentam ir augstākā atpazīstamība valstī, viņam ir vieglāk koriģēt savu tēlu jebkurā virzienā. Mēs visi mācāmies no savām kļūdām. Svarīgi ir tās izvērtēt un vairāk nepieļaut. Šobrīd diemžēl Valdis Zatlers ir vissliktākais prezidents atjaunotās Latvijas laikā un viens no vājākajiem politiķiem mūsu politiskajā elitē,» norāda Jurģis Liepnieks.

«Iespējamie risinājumi, kā uzlabot tēlu, ir atkarīgi no Valsts prezidenta mērķiem par to, cik tieši un spēcīgi viņš vēlas ietekmēt politisko situāciju — vai nu viņš grib censties to spēcīgi ietekmēt un vadīt, lai pārvarētu politisko un ekonomisko krīzi, vai arī aprobežoties ar procesu vērošanu savu pilnvaru ietvaros, lieki neriskējot ar savu reitingu. Lai izdarītu pirmo no iespējamiem variantiem, nepieciešams būtiski kvalitatīvi papildināt komandu ar politiski pieredzējušiem padomniekiem. Bet otrajā variantā jāprecizē Valsts prezidenta prioritātes un mērķtiecīgi jāstrādā pie tām. Piemēram, tās varētu būt izglītības jomā, kas līdz ar ekonomisko krīzi nav nevienas partijas rūpju lokā, taču ilgtermiņā ir būtiskākā Latvijas nākotnei. Prezidentam ir sabiedrības simpātiju avanss, bet nu ir pēdējais laiks to attaisnot,» uzskata «Komunikāciju aģentūras / Edelman Affiliate» valdes priekšsēdētāja Signe Reinholde-Āboliņa.

«Lai kaut ko būtiski mainītu, jāiegulda nopietni profesionāli cilvēku resursi. Tā kā prezidenta komandā ir strādājis cilvēks, kura profesionalitāti augsti vērtēju, bet šis cilvēks ir samērā ātri no kancelejas pārvilināts citā darbā, man ir aizdomas, ka prezidentam apkārt esošā vide ir grūta un sarežģīta. Iespējams, atbilde, ko prezidentam vajadzētu mainīt, ir meklējama vienā no pēdējām «Sestdienām»,» uzskata «Eksodus integrētās komunikācijas» valdes locekle Iveta Antonišķe.

«Diemžēl tēla izmaiņas iespējamas gandrīz tikai ārēju apstākļu ietekmētas. Valsts prezidents var tikai turpināt aizsākto — peldēt,» uzskata «MMS Communications Latvia» direktors un Latvijas Reklāmas asociācijas prezidents Ģirts Ozols.