Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Desmitā daļa pircēju izmanto videi draudzīgu maisiņu

Pārtikas tirdzniecības tīkla «Rimi» novērojumi liecina, ka jau patlaban desmitā daļa veikala apmeklētāju iepērkoties lieto videi draudzīgu iepirkumu somu. Kopumā «Rimi» veikalos visā Latvijā pārdoti jau gandrīz 200 tūkstoši daudzkārt lietojamo maisiņu, informē «Rimi» mārketinga un sabiedrisko attiecību daļā.

Lai samazinātu patērēto plastmasas izstrādājumu daudzumu un to nonākšanu dabā, uzņēmums atsacījies no bezmaksas plastmasas maisiņu izmantošanas, tā vietā pircējiem piedāvājot jaunas, daudz «zaļākas» alternatīvas.

Turpmāk «Rimi» pircējiem būs iespēja izvēlēties sešu dažādu veidu iepirkumu somas, kas ražotas no atkārtoti pārstrādātiem izejmateriāliem un ir daudzkārt izmantojamas, līdz ar to — videi draudzīgākas. Šos maisiņus «Rimi» veikalos visā Latvijā varēs iegādāties par cenu, kas nepārsniegs vienu latu.

Savukārt pircēji, kuru pirkumu summa pārsniegs 25 latus, praktisku iepirkumu somu vai kartona kasti turpmāk saņems bez maksas. Veikalos tiks saglabāta arī ierastā prakse, proti, pircēji, kuru pirkuma vērtība pārsniedz 10 latus, joprojām lielo iepirkumu maisiņu varēs saņemt bez maksas. Vajadzības gadījumā to varēs iegādāties arī atsevišķi par 0,05 latiem.

Jau ar pagājuša gada maiju, kad «Rimi» veikalos kā iespējamā alternatīva ierastajiem plastmasas maisiņiem parādījās auduma iepirkuma somas, pircēji tās atzinīgi novērtēja. Pirmajās dienās no veikaliem visā Latvijā vairāk nekā 100 tūkstoši pircēju mājup devās, pirkumus salikuši «Rimi» un «Mammasdabas» «zaļajos» auduma maisiņos. Līdz šim kokvilnas somu «Rimi» veikalos iegādājušies vairāk nekā 150 tūkstoši pircēju.

«Kad pirms gada sākām pārdot kokvilnas iepirkumu somas, tās ļoti ātri kļuva populāras pircēju vidū. Līdzīgi šā gada sākumā plašu ievērību guva arī pelēkās iepirkumu somas ar atstarotājiem, kas tika īpaši radītas lietošanai tieši gada tumšākajā laikā. Cilvēki labprāt izmanto daudzkārt lietojamus maisiņus un apzinās, ka, vienreiz to nopērkot un nēsājot somā, var dzīvot «zaļāk». Mudinot savus pircējus vēl vairāk rūpēties par Latvijas dabu, ierasto plastmasas maisiņu vietā piedāvāsim arvien jaunas, plaša lietojuma un dažāda stila iepirkumu somas,» saka «Rimi Latvia» mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Eniņa.