Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Policija aiztur trīs antifašistus; arī Rīgas Domes deputātu

Policija leģionāru piemiņas pasākuma laikā Rīgas centrā aizturējusi trīs cilvēkus: Rīgas Domes deputātu Viktoru Dergunovu (PCTVL), kā arī antifašistus Eduardu Gončarovu un Jozefu Korenu.

Eiropas Parlamenta deputāte Tatjana Ždanoka (PCTVL) intervijā Latvijas Radio pastāstīja, ka stāvējusi blakus trim aizturētajiem un redzējusi, kā viss noticis. Pēc viņas stāstītā, laikā, kad leģionāri devušies pie Brīvības pieminekļa, Dergunovs pagājis soli pretī pasākuma dalībniekiem un dabūjis dunku ar karoga kātu, un tajā brīdī viņu un vēl divus blakus stāvošos antifašistus saņēmusi ciet policija.

Pēc viņas domām, šie trīs vīrieši ir aizturēti nepamatoti, tāpēc viņa pati dosies uz policijas iecirkni un mēģinās savus domubiedrus izpestīt.

«Mēģināšu juridiski palīdzēt un uzzināt, kāds ir pamatojums viņu aizturēšanai,» noteica Ždanoka, piebilstot, ka rīkosies saskaņā ar likumu un visiem juridiskajiem argumentiem.
Pēc Ždanokas domām, esot nepieļaujami, ka Latvijā nav ielaisti antifašistisko organizāciju biedri no citām valstīm — arī šādu varasiestāžu rīcību Ždanoka grasās apstrīdēt.

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja priekšniece Ieva Rekšņa portālam «Apollo» pavēstīja, ka aizturētie ir traucējuši sabiedrisko kārtību  un mēģinājuši traucēt ziedu nolikšanas pasākumu pie Brīvības pieminekļa. Viņi ir nogādāti policijas iecirknī, un viņu rīcība tiks izvērtēta.