Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pensionāri apstrīdēs pensiju indeksācijas atcelšanu

Latvijas Pensionāru federācija (LPF) grasās Satversmes tiesā apstrīdēt Saeimā pieņemtos grozījumus Pensiju likumā, kas paredz atcelt pensiju indeksēšanu, informē Pensionāru federācija.

LPF uzskata, ka šie grozījumi ir pretrunā ar Satversmes 109. pantu, kas noteic, ka «ikvienam ir tiesības uz sociālo nodrošinājumu vecuma, darbnespējas, bezdarba un citos likumā noteiktajos gadījumos».

Tāpat, pēc federācijas domām, grozījumi neatbilst Eiropas Parlamenta un Eiropas Komisijas pasludinātajam «2010 — Eiropas gads cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību», lai pievērstu uzmanību aktuālajai nabadzības un sociālās atstumtības problēmai Eiropas Savienībā.

LPF uzskata, ka veids, kādā Saeimā šie grozījumi ir pieņemti, nav pieņemams no morālā viedokļa — LPF nav bijusi iespēja izteikt viedokli par šo grozījumu projektu.

Par cinisku LPF uzskata «Jaunā laika» priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas paziņojumu, ka «atteikšanās no indeksācijas ir maksa par to, lai pensijas nebūtu jāsamazina».

«Ja pēc Solvitas Āboltiņas «vēstījuma» kādam būtu jāmaksā, tad vispirms Saeimas deputātiem — pensionāriem un visiem pārējiem pensionāriem, kuru algas pārsniedz 1000 latus, un pensijas uz laiku būtu ieturamas,» uzskata federācija.