Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Birks: Dienvidu tilts ir «locīts un šķobīts» pietiekami ilgi

Rīgas mērs Jānis Birks (TB/LNNK) uzskata, ka pēc iespējas ātrāk jāizvērtē gan Rīgas Domes Pilsētas attīstības departamenta, gan Valsts kontroles izteiktie savstarpējie argumenti Dienvidu tilta revīzijas jautājumā un beidzot jāievieš skaidrība par Dienvidu tiltu, informē Birka preses sekretāre Kristīne Liepa.

«Dienvidu tilts ir «locīts un šķobīts» jau pietiekami ilgu laiku, tāpēc beidzot šim jautājumam jāpieliek punkts,» norāda Rīgas mērs.

«Tas faktiski bija politisks lēmums — sākt Dienvidu tilta būvniecību, ar ko bijuši saistīti vairāki Domes sasaukumi jau kopš 2002. gada. Visi turpmākie lēmumi jau bija saistīti ar to — būt vai nebūt jaunam tiltam Rīgā. Pa šo laiku daudzi savus amatus jau ir atstājuši, tomēr skaidrs ir viens — ikvienam dokumentam, ikvienai tāmei un ikvienam rēķinam apakšā ir atbildīgo cilvēku paraksti, kas ar savu galvu atbild par katru sperto soli, par katru pieņemto lēmumu,» turpina Birks.

Pēc viņa domām, ja izrādīsies, ka Domes deputāti lēmumu par Dienvidu tiltu pieņemšanas procesā ir tikuši maldināti un ja kāds būs rīkojies ļaunprātīgi, tad neatkarīgi no ieņemamā amata šim cilvēkam vajadzēs atrast taisnāko ceļu līdz tiesībsargājošajām iestādēm.

Jau vēstīts, ka Valsts kontrole konstatējusi būtiskus pārkāpumus Dienvidu tilta būvniecībā.