Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mūrniece: policijas darbs bija augstā līmenī

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL) uzskata, ka policijas darbs, uzraugot leģionāru atceres dienas pasākumus, bija ļoti augstā līmenī. To viņa žurnālistiem paziņoja pēc tikšanās ar premjeru Valdi Dombrovski (JL). 

Mūrniece secināja, ka šogad 16. marta pasākumi aizritējuši daudz mierīgāk nekā citus gadus un ir konstatēti tikai sīki incidenti. Ministre pastāstīja, ka arī citviet Latvijā 16. marta pasākumi noritējuši mierīgi. Iedzīvotāju drošība bijusi ļoti augstā līmenī.

Kopumā ir aizturēti 13 cilvēki, kas lielākā daļa ir piemiņas dienas pretinieki, un starp viņiem ārzemnieku nav. Tomēr neviens nav aizturēts par smagiem pārkāpumiem. Kopumā pasākumā kārtību nodrošinājuši 1200 Valsts policijas darbinieki.

Ņemot vērā notikumus šā gada 13. janvārī un to, ka no drošības iestādēm bija saņemta pietiekami nopietna informācija, iepriekš varēja prognozēt, ka pirmdienas pasākuma bīstamība būs daudz lielāka, sacīja Mūrniece. Pēc viņas domām, daudz ko devis tas, ka atbildīgās amatpersonas jau iepriekš brīdinājušas — labāk neriskēt rīkot nekārtības.

Ministre izteica policistiem pateicību par labu darbu.

Viņa arī norādīja, ka partijas «Visu Latvijai!» pārstāvju izveidoto karogu aleju pie Brīvības pieminekļa nevar uzskatīt par provokāciju, jo katram esot tiesības nolikt ziedus pie pieminekļa.

Mūrniece uzsvēra, ka policija ceturtdien turpinās strādāt pastiprinātā režīmā līdz pat tumsai, nepieciešamības gadījumā arī līdz rītam. Tomēr, pēc viņas domām, vairs nekādu nekārtību nebūs.

Pateicību par kārtības nodrošināšanu iekšlietu sistēmas un visu citu atbildīgo institūciju darbiniekiem esot izteicis arī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL).