Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Norādot savu vecumu, Ķīnas sportisti melo

Vairāki Ķīnas sportisti ir viltojuši savu vecumu, lai varētu piedalīties dažādās sporta sacensībās, pārsvarā junioru, tā raksta pazīstamais ziņu portāls «bbc.co.uk».

Šāds atklājums ir noticis pēc tam, kad ir tikuši veikti vairāki kaulu testi. Guaņdžou provincē ir atklāts, ka vismaz viens no pieciem sportistiem ir melojis par savu vecumu. Ir atklāts, ka vairāki sportisti ir bijuši septiņus gadus vecāki, nekā viņi ir oficiāli reģistrēti sacensībās.

Savukārt pagājušā gada Olimpiskajās spēlēs dažas Ķīnas mākslas vingrotājas norādīja, ka jau ir sasniegušas 16 gadu vecumu, kas tām ļauj piedalīties sacensībās.

Tāpat arī parādījās informācija, ka viena sportiste, kas uzvarēja vietēja mēroga sacensībās kā 14 gadus veca, patiesībā ir sasniegusi 17 gadu vecumu.

Testos, kas tika veikti Guaņdžou provincē, piedalījās sportisti, kas ir reģistrēti kā sporta akadēmijas studenti. Testos tika pielietoti rentgena stari, lai uzzinātu viņu patieso vecumu.
Kopumā tika noskaidroti vairāk kā 3000 cilvēku, kas ir melojuši par savu vecumu.

Tas Ķīnai, kura Pekinas olimpiskajās spēlēs centās noliegt jebkuru kritiku, ka viņu sportisti, galvenokārt mākslas vingrotājas, vilto savu vecumu, lai varētu piedalīties sacensībās, ir sarūgtinājums.

Iemesls, kādēļ notiek šādas negodīgas darbības, ir skaidrojams ar to, ka vairākiem talantīgiem bērniem, kas nāk no nabadzīgām provincēm, sporta sacensības spēj piedāvāt labāku dzīvi.

Ķīnas prese par notikušo sacīja, ka šāda melošana ir plaši izplatīta, taču lielāka vērība būtu jāpievērš pārbaudēm, lai noskaidrotu, kuri melo, bet kuri nē.