Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

VK noraida pārsūdzību par Dienvidu tilta revīziju

Valsts kontroles (VK) padome šodien noraidījusi Rīgas Domes pārsūdzību par Dienvidu tilta revīzijas rezultātiem un trešdien, 18. martā, publiskos tās rezultātus, aģentūru LETA informēja Valsts kontroliere Inguna Sudraba.

Sudraba skaidroja, ka VK padome šodien nolēmusi nepieņemt sūdzību izskatīšanai pēc būtības. Pēc viņas teiktā, izskatīšanai tiek pieņemtas sūdzības, kuras aizskārušas subjekta tiesības, bet šajā gadījumā nav bijis pamatojuma, ka būtu aizskartas Rīgas Domes tiesības vai tiesiskās intereses.

Valsts kontrole visus secinājumus esot izdarījusi tikai no konstatētajiem faktiem.

Kā ziņots, Rīgas pašvaldība pagājušajā nedēļā VK padomē pārsūdzēja VK atzinumu «Dienvidu tilta pār Daugavu Rīgā projektēšanas, būvniecības un finansēšanas atbilstība normatīvo aktu prasībām», norādot, ka VK nav ņēmusi vērā Rīgas Domes norādītās «neadekvātās faktu interpretācijas» revīzijas ziņojumā par projektu.

Tāpat, pēc pašvaldības amatpersonu domām, apstrīdētā VK lēmuma kontekstā esot būtiski, ka «Rīgas Domes kā revidējamās vienības tiesības un tiesiskās intereses tieši aizskārusi virkne revīzijas ziņojuma punktu, kas neadekvāti interpretē atsevišķus ar pašvaldību iepirkumu īstenošanu, līgumu slēgšanu un projekta finansējuma ekonomisko pamatojumu un izvēlēto finansēšanas modeli saistītus aspektus».

Pašvaldība norāda arī, ka «lēmuma konstatējošajās sadaļās, kā arī secinājumos ietvertas vairākas norādes, kuras ir nepamatotas, tādējādi veidojot neadekvātu bāzi vēlākiem lēmuma secinājumiem un ieteikumiem». Dome savu pārsūdzību motivē, minot virkni juridisku argumentu, bet neatklājot lietas būtību, jo to aizliedzot likums.

«Lēmuma nepamatotie konstatējumi un secinājumi, kuri aizskar Rīgas Domes kā revidējamās vienības tiesības un tiesiskās intereses, saskaņā ar Latvijas Republikas likumdošanu šobrīd ir ierobežotas pieejas informācija un nav publiskojama,» norāda pašvaldība.

VK apgalvojums par Rīgas Domes rīcības nelikumību tāda nozīmīga objekta kā Dienvidu tilts būvniecības procesā nevarot neradīt kaitējumu pašvaldībai kā valsts pārvaldes iestādei, tādējādi mazinot Rīgas iedzīvotāju uzticību šai institūcijai. Tādēļ revīzijas atzinums pārsūdzēts VK padomē, norāda Rīgas Dome.

VK konstatējusi būtiskus pārkāpumus Dienvidu tilta būvniecības procesā, aģentūrai LETA apstiprināja Valsts kontroliere Inguna Sudraba.

Sudraba aģentūrai LETA atzina, ka revīzijā konstatēti būtiski pārkāpumi, gan norādot, ka sīkāku informāciju pagaidām sniegt nedrīkstot. «Vērtējām, kā tika organizēta projekta vadība, finansējuma piesaistīšana un citi jautājumi,» sacīja Valsts kontroliere.

VK padomes sastāvā ietilpst Valsts kontrolieris un seši padomes locekļi, ko pēc Valsts kontroliera ieteikuma uz četriem gadiem apstiprina Saeima.

Sudraba aģentūrai LETA pastāstīja, ka VK revīzijas ziņojumu bijis plānots publiskot 12. martā. «Pašvaldība pārsūdzību iesniedza pēdējā dienā, kad tas bija izdarāms. VK padomes sēdē šo jautājumu skatīsim pirmdien, 16. martā. Padome vispirms vērtēs pēc būtības, vai sūdzību pieņemt izskatīšanai,» sacīja Sudraba.

«Pirms izteikt jelkādus spriedumus, nepieciešams izvērtēt Pilsētas attīstības departamenta un Valsts kontroles savstarpējos iebildumus un abu pušu argumentāciju. Dienvidu tilta jautājumā beidzot jāpanāk absolūta skaidrība, un es kā mērs esmu tajā ieinteresēts,» šādu šonedēļ atvaļinājumā esošā Rīgas mēra Jāņa Birka (TB/LNNK) viedokli aģentūrai LETA pauda viņa preses sekretāre Kristīne Liepa.

Sudraba iepriekš atzina, ka revīzijas sākšanu tieši par šo objektu ietekmēja arī lielā sabiedrības interese par celtniecības izmaksām. Revīzijā tika vērtēta tilta projektēšana un būvniecība, kā arī izmaksu lietderīgums.

Dienvidu tilts tika atklāts pērn 17. novembrī.