Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Čukste nedaudz pārsteigts par uzvaru Cēsīs

Zinot abu komandu resursus, mūsu uzvara pār SK «Cēsis» (90:83) pat bija mazliet negaidīta, sarunā ar ziņu aģentūru LETA atzina Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) čempionvienības «TTT Rīga» galvenais treneris Ainārs Čukste.

«Neteiksim, ka uzvara bija galīgi negaidīta, tomēr vairāk negaidīta nekā gaidīta. Protams, ka cerējām uz panākumu, bet, zinot abu komandu resursus, bija grūti pieiet ar milzīgu optimismu,» norāda Čukste. «Tomēr, kad spēle aizgāja un jutām, ka varam aizķerties, radās pārliecība un nospēlējām veiksmīgi.»

Pagājušajā nedēļā pirms darījumu termiņa beigām TTT sistēmas klubi pastiprinājās ar divām basketbolistēm - «TTT Rīga/Juniores» komandai pievienojās sezonu «RTU-Merks» uzsākusī Anete Klintsone, bet «TTT Rīga» pievienojās viena no šīs sezonas labākajām LSBL latviešu basketbolistēm Ieva Veinberga, kura sezonu uzsāka «Turība/Kolonna» komandā.

«Piektdien vēl nebija pilnīgi skaidrs, vai «Turība/Kolonna» tiek vai netiek līgas pusfinālā, tāpēc tik ilgi viss kavējās,» pastāstīja Čukste. «Piedāvājumu izteicām pēc iespējas vēlāk, lai komandai netraucētu cīnīties par vietu labāko četriniekā. Tomēr bija skaidrs, ka «Turība/Kolonna» komandai vairs praktiski nebija izredžu iekļūt pusfinālā, tāpēc piedāvājām pārnākt. Domāju, ka arī pašai Ievai šāda pāreja nāks par labu. Diemžēl pagaidām vēl nav zināms, vai viņa varēs mums palīdzēt Baltijas Sieviešu basketbola līgas (BSBL) pusfinālturnīrā.»

«Spēlē pret Cēsu komandu Veinberga mani ļoti pārsteidza un nospēlēja labāk, nekā biju gaidījis. Vēl gan viņa jauca kombinācijas, tomēr spēja pati sev izkārtot metienu un realizēja brīvās situācijas,» par LSBL decembra vērtīgāko basketbolisti un divu pēdējo Zvaigžņu spēļu trīspunktu metienu konkursu uzvarētāju pozitīvi izsakās Čukste. Jāpiebilst, ka Veinberga savā pirmajā mačā «TTT Rīga» sastāvā 18 minūšu laikā guva 11 punktus.

Pēc panākuma «TTT Rīga» garantēja pirmo vietu LSBL regulārajā sezonā, tomēr Čukste izteica bažas, ka tas neko nedos, ja turpmākajā mēnesī kalendārs būs tik smags, kā tiek plānots.

«Šodien notiek spriešana, bet viņi trīs nedēļu laikā vēlas iespiest gan LSBL pusfinālus, gan finālus. Turklāt pa vidu šajā laikā plānoti arī Baltijas Sieviešu basketbola līgas (BSBL) pusfinālturnīri un finālturnīrs. Šādam grafikam mūsu ierobežoto resursu spēki var būt par maziem,» atklāja Čukste. «Nesaprotu, kāpēc tas viss jāiespiež tik īsā laika sprīdī, ja pēdējos mēnešus mums ļāva spēlēt ļoti brīvā režīmā. Cīnos pret to visu, tomēr izskatās, ka viss ir kā pret sienu un viņi LSBL vēlas beigt jau aprīļa padsmitajos datumos.»

Tāpat tagad jau kļuvis zināms, ka «TTT Rīga» līdz sezonas beigām sastāvs vairs nemainīsies. Iepriekš viena no komandas līderēm Dita Krūmberga bija devusies atrādīties uz vienu no Itālijas spēcīgākajiem klubiem Parmas «Lavezzini», tomēr tā sastāvā nespēja iekļūt.

«Manuprāt, sieviešu līgās visur Eiropā tagad pāreju logi ir noslēgušies. «Lavezzini» meklēja ceturtā numura pozīcijā spēlējošu basketbolisti, tomēr Dita pēc savas komplektācijas ir nevis spēka uzbrucēja, bet gan vieglā uzbrucēja, tāpēc viņai sevi tādā ampluā bija grūti pierādīt,» secina Čukste, atzīstot, ka nepārmet Krūmbergai vēlmi spēlēt spēcīgākā komandā un čempionātā. «Katrs cilvēks meklē labākus variantus. Turklāt arī finansiāli mēs nevaram sniegt tik daudz, cik būtu devuši itālieši.»

LSBL regulārajā čempionātā «TTT Rīga» ir izcīnījusi 26 uzvaras 27 spēlēs un jau garantējusi uzvaru regulārajā čempionātā. Pusfinālā, kurš sāksies nākamajā nedēļā, pagājušās sezonas čempionvienība sērijā līdz divām uzvarām tiksies ar «Liepājas metalurgs» komandu.

BSBL pusfinālturnīri plānoti laika posmā no 27. līdz 29. martam, kad «TTT Rīga» Klaipēdā tiksies ar Lietuvas otro spēcīgāko klubu Mariampoles «Arvi», Klaipēdas «Lemminkainen» un Ukrainas klubu «Kozačka-Zalk».

LSBL finālsērija plānota līdz vienas komandas trīs uzvarām, bet BSBL finālturnīrs, kurā iekļūs katra no divu pusfinālturnīru divām spēcīgākajām komandām notiks no 17. līdz 19. aprīlim.