Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lieljuksis vairs nebūs Valsts policijas šefs

Jaunā iekšlietu ministre Linda Mūrniece (JL) iecerējusi veikt lielas reformas Valsts policijā un Iekšlietu ministrijā — Valsts policijas priekšnieks Aldis Lieljuksis turpmāk būs Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs.

Telekompānijas LNT vakara ziņas pirmdien vēsta, ka līdzšinējais Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Aivars Straume turpmāk būs krīzes vadības padomes vadītājs. Savukārt viņa vietā nāks Aldis Lieljuksis. Bet Lieljukša vietā Valsts policijas priekšnieka amatā nāks līdzšinējais Valsts policijas Kārtības policijas pārvaldes priekšnieks Valdis Voins.

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece norāda, ka visas amatpersonas šādai rotācijai ir piekritušas. Viņa uzsver, ka Voinam skatījums no malas būs citāds, bet reformas būs vieglāk veikt nekā Lieljuksim jaunajā amatā. Savukārt Lieljuksis ministrei palīdzēšot optimizēt darbu ministrijā.

Intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «100. pants» Mūrniece uzsvēra, ka valsts sekretārs ir ministra vietnieks un tāds redzesloks, kāds Lieljuksim ir, palīdzēs ministrei darbā. Turklāt tās idejas, ko viņa dzirdējusi no Lieljukša, Mūrniecei šķitušas interesantas.

«Lieljukša kungam šis ir paaugstinājums, tāpat kā viņa pēctecim Valsts policijas priekšnieka amatā, būs paaugstinājums,» sacīja ministre.

Atspēkojot runas par iespējamo nepatiku pret kādu no šīm amatpersonām, Mūrniece uzsvēra, ja viņu kaut kas neapmierinātu šo cilvēku darbā, viņa tiem piedāvātu dienestu atstāt. «Katrs no šiem cilvēkiem, kas tiks drīzumā apstiprināti amatos, būs ļoti labs speciālists savā amatā,» viņa uzsvēra.

Vēl pirmdienas rītā Mūrniece neapstiprināja Lieljukša nomaiņu, taču pavēstīja, ka Iekšlietu ministrijā un tās padotības iestādēs gaidāmas reformas. Mūrniece atklāja, ka viņai ir plāns, kādas izmaiņas veikt iekšlietu sistēmā, notiks arī amatu rotācija. Ministre atzina, ka lielākās pārmaiņas skars policiju, taču nevēlējās konkrēti atbildēt, vai amatu varētu zaudēt VP šefs. «Rotācija notiks, taču tā notiks, lai optimizētu darbu,» pauda Mūrniece.