Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Veikalos cenas turpmāk samazināsies

Latvijas veikalos cenām turpmāk, visticamāk, būs tendence samazināties, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam «Baltic Business Service» atzina mazumtirgotāja «Rimi Latvia» direktors Valdis Turlais.

Viņš sacīja, ka veikalos pircēji aizvien vairāk izvēlas akciju preces. «Arī regulārās cenas precēm nedaudz sākušas iet uz leju. Pirmais cenu samazinājums bija pienam. Lielākā daļa no lielajiem ražotājiem samazināja piena cenu, un mēs uzreiz samazinājām piena cenu arī savu veikalu plauktos. Arī maizes un gaļas cenas pārskata gan ražotāji, gan mēs, un tendence arī šajās preču grupās ir tāda, ka cenas lēnām, lēnām, bet samazinās,» stāstīja «Rimi Latvia» direktors.

Lūgts prognozēt cenu attīstību nākotnē, Turlais norādīja, ka jebkuru izejvielu piegādātāju, ražotāju, vairumtirgotāju un mazumtirgotāju pārskatīt cenas motivē pieprasījuma un līdz ar to arī apgrozījuma kritums.

«Ja ir iespēja nodrošināt nepieciešamo preču realizācijas apmēru, tad galu galā var arī izdzīvot šajos ne īpaši vieglajos laikos. Cik daudzi ražotāji varēs samazināt savu preču cenas, es nevēlētos komentēt. Taču pieļauju iespēju, ka cenu kustība uz leju būs. Cik daudz un kurā brīdi, neņemos minēt, jo patlaban daudz kas apkārt mainās ļoti strauji. Piemēram, vai mēs pirms diviem mēnešiem varējām iedomāties, ka «Rīgas siltums» būs gatavs par 18% samazināt savus siltuma tarifus? Ka, visticamāk, varētu samazināties arī gāzes cena. Kas notiks ar degvielas cenām? Kas notiks ar valsts budžetu, kāds būs bezdarba pieaugums? Tas viss ietekmē arī preču cenu līmeni veikalos,» viņš paskaidroja.

«Rimi Latvia» ir viens no diviem Latvijā lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem. Kompānija ietilpst «Rimi Baltic» grupā, kuras vienīgais īpašnieks ir Zviedrijas kompānijai «ICA Group» piederošais «ICA Baltic». Pēc «Rimi Baltic» sniegtās informācijas, uzņēmumam pieder apmēram 16% Baltijas pārtikas mazumtirdzniecības tirgus daļa, un tas ir otrs lielākais pārtikas tirgotājs Baltijā. Februāra beigās «Rimi Baltic» vadīja 237 veikalus Baltijā, no kuriem 99 atrodas Latvijā.