Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

ASV galvaspilsētu pārņēmusi HIV/AIDS epidēmija

ASV galvaspilsētu ir pārņēmusi HIV/AIDS epidēmija, nāvējošajam vīrusam visvairāk skarot afroamerikāņu vīriešus un cilvēkus vecumā no 40 līdz 49 gadiem.

Pagājušā gada beigās ar HIV bija inficējušies 3% Vašingtonas iedzīvotāju, kas vecāki par 12 gadiem, teikts pilsētas veselības departamenta ziņojumā.

«Dažiem 3% pilsētas iedzīvotāju ar HIV/AIDS varētu šķist mazs cipars. Salīdzinājumam — no visiem amerikāņiem mazāk nekā viens procents dzīvo ar vēzi,» teikts ziņojumā.

Tajā norādīts, ka gan ANO HIV/AIDS aģentūra, gan ASV Slimību kontroles un profilakses centrs (CDC) HIV epidēmiju definējuši kā «vispārīgu un smagu, ja kopīgais saslimušo iedzīvotājus skaits konkrētā ģeogrāfiskā vietā pārsniedz vienu procentu».

«Kopējā proporcija Vašingtonā ir trīs reizes lielāka,» norāda departaments, brīdinot, ka patiesais inficēto skaits varētu būt lielāks, jo «trešdaļa līdz puse iedzīvotāju varētu nezināt par savu inficēšanos».

Inficēto īpatsvars Vašingtonā ir lielāks nekā nabadzīgajā Āfrikas valstī Burkinafaso, kur ar HIV/AIDS dzīvo 1,6% pieaugušo vecumā no 15 līdz 49 gadiem, un Ukrainā, kur ir tāds pats inficēšanās līmenis kā Burkinafaso.

Vašingtonā «spēcīgā epidēmija» vissmagāk skārusi afroamerikāņu vīriešus un 40–49 gadus vecos pieaugušos, un abās grupās inficēto līmenis sasniedz 7%.

Baltās un spāņu izcelsmes sievietes ir vienīgās divas grupas, kur inficēto daudzums ir zem ANO un CDC noteiktā epidēmijas līmeņa — attiecīgi 0,2 un 0,7%.

Galvenais HIV/AIDS pārnešanas veids Vašingtonā ir dzimumsakari vīriešu starpā — šādā veidā notikuši 40% no inficēšanās gadījumiem, un tālāk seko heteroseksuāli kontakti (28%) un narkotiku injicēšana (18%).