Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bobslejisti meklēs jaunus stūmējus

Latvijas Bobsleja federācija 28. martā rīkos potenciālo stūmēju testus, un šī būs lieliska iespēja labākajiem kļūt par kandidātiem braucienam uz 2010. gada olimpiskajām spēlēm, kuras nākamgad notiks Vankūverā (Kanāda).

Testi notiks 28. martā «Daugavas» stadiona vieglatlētikas manēžā. Sākums pulksten 11.00, bet ieteicams ierasties jau stundu agrāk. Potenciāliem stūmējiem uz laiku būs jāveic trīs uzdevumi:

1. 30 metru skrējiens gaitā.
2. 50 metru skrējiens no zemā starta.
3. 100 kilogramu smaga trenažiera stumšana 30 metrus.

Visus interesentus vērtēs Latvijas bobsleja izlašu treneri Sandis Prūsis un Gatis Gūts.

Spilgts piemērs ir Jāņa Miņina ekipāžas stūmējs Oskars Melbārdis, kas 2006. gadā izturēja testus un divu gadu laikā kļuva gan par Eiropas čempionu, gan pasaules meistarsacīkstēs izcīnīja bronzas godalgu četriniekos.

«Es nodarbojos ar vieglatlētikas daudzcīņu. Taču iesaku šo iespēju izmantot arī citiem puišiem, kuri jūtas pietiekami stipri. Potenciālajam stūmējam ir nepieciešams spēka un ātruma apvienojums. Ejot uz testiem, man nebija nojausma, kas būs jādara. Par tik strauju izaugsmi un godalgām pat neaizdomājos. Vienkārši gāju un mēģināju. Lielisks dzinulis visiem varētu būt iespēja nākamgad aizbraukt uz olimpiskajām spēlēm,» uzsver 21 gadu vecais Melbārdis.