Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SCP: nav pieļaujama bērnu pabalstu atcelšana

Partija «Sabiedrība citai politikai» (SCP) pieprasa Labklājības ministrijai (LM) neatcelt ģimenes valsts pabalstu izmaksu bērna pirmajā dzīves gadā vecākiem un piemaksu pie bērna piedzimšanas pabalsta. SCP uzskata, ka LM [s:21880] daudzu tūkstošu ģimeņu dzīves apstākļus padarīs vēl kritiskākus.

SCP norāda, ka Valda Dombrovska (JL) valdība joprojām nav sapratusi, ka ekonomiskās krīzes smagumu nedrīkst uzlikt visneaizsargātākajām sabiedrības daļām — pensionāriem, ģimenēm un maznodrošinātajiem.

«Lai ietaupītu 2,85 miljonus latu, LM ir gatava atcelt bērnu pabalstu izmaksu. Ģimenes valsts pabalstu šobrīd saņem 18 800 ģimenes Latvijā, protams, pabalsts nav liels, tikai astoņi lati, taču būtisks ekonomiskās krīzes laikā, kad tūkstošiem vecāku zaudē darbu un nezina, kā paēdināt, apģērbt un izskolot savus bērnus. Tikpat netaisnīga ir piemaksas pie bērna piedzimšanas pabalsta atcelšana, kas ir no 100 līdz 200 latiem atkarībā no bērnu skaita ģimenē. Šādus pabalstus Latvijā saņem vidēji 1900 vecāku mēnesī. Ko lai tagad dara tie topošie vecāki, kam bērni dzims tuvākajā laikā un kas ir rēķinājušies ar valsts solītajiem pabalstiem?» norāda SCP valdes locekle Karina Korna.

SCP uzsver, ka šāda LM rīcība ir amorāla un netaisnīga un diskreditē Dombrovska vadīto valdību un valdošo koalīciju. «Tā vietā, lai pārskatītu LM un tās padotības iestāžu pārvaldes efektivitāti un samazinātu birokrātisko aparātu, LM iet vieglāko ceļu — vienkārši atņem pabalstus tūkstošiem ģimeņu,» atzīmē Korna.