Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krievija apsūdz Latviju «neonacistu atbalstīšanā»

Krievijas Ārlietu ministrija otrdien paziņoja, ka Latvijas varasiestādes, nepieļaujot tā saukto antifašistu protestus, bet vienlaikus ļaujot notikt bijušo leģionāru gājienam, turpinājušas «neonacistu atbalstīšanas politiku», vēsta laikraksts «Izvestija».

«Izbrīnu izsauc tas, ka uz to [bijušo leģionāru gājienu] nesekoja atbilstoša reakcija no Latvijas varasiestāžu puses, kurām vajadzēja nodrošināt pašu lēmumu īstenošanu,» atbildot uz žurnālistu jautājumiem, sacīja ministrijas oficiālais pārstāvis Andrejs Ņesterenko. «Uzcītība tika izrādīta pavisam citā — policijas aktivitāte tika vērsta antifašistu protestu, nevis nelikumīgā esesiešu saieta pārtraukšanai.»

Ministrijas pārstāvis pauda arī sašutumu par daudzu «ārvalstu viesu» neielaišanu Latvijā, kuri devušies uz prokrievisko organizāciju sarīkoto konferenci «Nākotne bez nacisma».

Savukārt Latvijas ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP), lūgts komentēt Krievijas Ārlietu ministrijas paziņojumu, aģentūrai LETA sacīja, ka mūsu valsts iestādes nerealizē neko tādu, kas būtu saistāms ar neonacisma atbalstīšanu.

Pēc ministra teiktā, valsts uzdevums esot nodrošināt cilvēku pulcēšanās brīvību, un, ja organizācijas ar pretējiem viedokļiem pulcējas vienuviet, tad valstij nepieciešams nodrošināt kārtību, kas vakar, 16.martā, arī izdarīts.

Kā ziņots, leģionāru piemiņas pasākums Rīgā, pie Brīvības pieminekļa, 16. martā beidzās bez nopietniem starpgadījumiem.

Pie Brīvības pieminekļa bija pulcējušies pāris simti cilvēku, lai godinātu latviešu leģionārus. Sākotnēji pie pieminekļa devās vairāki desmiti pārsvarā vecāka gadagājuma cilvēku, kas nolika ziedus pie pieminekļa. Savukārt jaunieši bija izveidojuši Latvijas karogu aleju.

Gājienam tuvojoties piemineklim, viņus ar svilpieniem un protesta saucieniem sagaidīja cilvēki, kas sevi dēvē par antifašistiem. Cilvēki arestantu svītrotajās cepurītēs izkliedza saukļus: «Hitler, kaputt

Lai novērstu iespējamās nekārtības, Vecrīgā un pie Brīvības pieminekļa pulcējās ievērojami policijas spēki, Brīvības pieminekļa laukumu ierobežoja aptuveni pusotru metru augstas dzeltenas dzelzs barjeras, tomēr iedzīvotāji, kuri vēlējās nolikt ziedus, pie pieminekļa varēja piekļūt.