Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Voins par Valsts policijas priekšnieku varētu kļūt jau nākamnedēļ

Iekšlietu ministres Linda Mūrnieces (JL) solītā rotācija ministrijas un Valsts policijas (VP) vadībā varētu notikt jau nākamajā otrdienā, 24. martā, kad ar valdības lēmumu Iekšlietu ministrijas (IeM) valsts sekretāra amatā plānots pārcelt pašreizējo VP priekšnieku ģenerāli Aldi Lieljuksi, bet Lieljukša vietā iecelt pašreizējo viņa vietnieku un Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieku ģenerāli Valdi Voinu.

Kā šodien oficiāli paziņoja Mūrniece, šādā gadījumā pašreizējais ministrijas valsts sekretārs Aivars Straume kļūtu par Krīzes vadības padomes sekretariāta vadītāju.

Kā aģentūru LETA informēja IeM Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Ūdre, Mūrniece šodien pirmo reizi pēc stāšanās ministres amatā uzrunāja visu IeM padotības iestāžu un struktūrvienību vadītājus, solot viņiem atbalstu un izpratni, risinot ar katru dienestu atsevišķi smagos finanšu jautājumus. Tostarp ministre izteica pateicību par iekšlietu dienestu darbinieku profesionālo rīcību 16. martā.

Sanāksmes sākumā piedalījās arī bijušais iekšlietu ministrs Mareks Segliņš (TP), kas simboliski nodeva pilnvaras Mūrniecei un pievienoja savu portretu pārējo bijušo iekšlietu ministru portretu galerijai. Uzrunājot sanāksmes dalībniekus, Segliņš norādīja, ka juties pagodināts strādāt atbildīgajā iekšlietu ministra amatā, un pateicās IeM darbiniekiem par kopīgi paveikto darbu un profesionalitāti.

Jaunā ministre šodien uzsvēra, ka lepojas ar policistu, robežsargu un ugunsdzēsēju darbu. Viņa solīja nedēļas laikā ar padotības iestāžu vadītājiem pārrunāt aktuālos jautājumus, tostarp arī par iespējamo finanšu resursu samazinājumu.

«Esmu jau publiski paudusi, ka iekšlietu sistēmā jāatrod 18 miljonu ietaupījums. Pirmkārt, es sākšu sarunas ar VAS «Valsts nekustamie īpašumi» par apsaimniekošanas izdevumu samazināšanu, tikai pēc tam skatīsimies secīgi tālāk katra dienesta izdevumus. Algu samazināšana darbiniekiem ir pēdējais, pie kā mums ir jāķeras,» norādīja ministre.