Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Auziņš aptur darbību LZP; apvainojumus kukuļošanā mēģinās atspēkot

Ogres novada padomes deputāts Arvis Auziņš apturējis darbību Latvijas Zaļajā partijā (LZP), bet vismaz pagaidām izslēgts no tās netiks, aģentūru BNS informēja LZP valdes loceklis Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka.

Viņš pastāstīja, ka LZP valdes sēdē otrdien ieradies arī Auziņš, kas iesniedzis lūgumu uz laiku apturēt viņa darbību partijā. Ogres novada deputāts arī uzsvēris, ka vērsīsies televīzijā, lai saņemtu tās rīcībā esošo pilno ierakstu, kurā it kā dzirdams, kā viņš piedāvā kukuli.

Deputāts esot bijis «kaujinieciski noskaņots» vēlmē pierādīt, ka nav izdarījis pārkāpumu, un skaidrojis notikušo ar pārpratumu. Tomēr Auziņš arī apzinoties, ka metis ēnu uz partiju, tāpēc darbību tajā apturējis.

«Ja gribat manu personīgo viedokli, tad domāju, ka viņš savā naivumā vai kaut kādā pārprastā ziņā par mediju darbību neredzēja starpību starp analītisko un reklāmas raidījumu darbību,» minēja Līdaka. Viņš norādīja, ka esot arī sižeti, kuri tiek veidoti kā reklāmas raidījumi un par kuriem uzņēmējiem jāmaksā, taču tas noteikti nav bijis šis gadījums, ko Auziņš acīmredzot nav sapratis.

Tomēr Līdakam Auziņa darbību kopumā esot grūti vērtēt, jo līdz šim ar šo partijas biedru viņam neesot bijušas nekādas darīšanas.

Tāpat, pirms lemt par iespējamo Auziņa izslēgšanu no partijas, LZP valde vēloties noskaidrot arī partijas Ogres nodaļas viedokli — tas esot svarīgs, biedrus uzņemot, tāpēc tikai loģiski, ja sava teikšana kopējam nodaļas viedoklim būtu, arī kādu izslēdzot.

Savukārt Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis aģentūrai BNS norādīja: ja kas tāds būtu atgadījies viņa vadītajā Latvijas Zemnieku savienībā (LZS), šis cilvēks vairs nebūtu partijas biedrs. Brigmanis gan norādīja, ka Auziņa atbildība ir LZP kompetencē un LZS ar to neesot nekāda sakara.

Ekonomikas policijā sākts kriminālprocess par Ogres novada deputāta Arvja Auziņa, iespējams, veiktu mēģinājumu uzpirkt «Nekā personīga» žurnālistu, lai netiktu demonstrēts sižets.

Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību biroja pārstāve Sintija Virse aģentūrai BNS pavēstīja, ka kriminālprocess sākts par komerciālo uzpirkšanu jeb par materiālu vērtību piedāvāšanu uzņēmuma vai organizācijas atbildīgam darbiniekam, lai tas, ļaunprātīgi izmantojot savas pilnvaras, izdarītu vai neizdarītu kādu darbību labuma devēja vai piedāvātāja interesēs.

Pagaidām kriminālprocess sākts par faktu.

«Nekā personīga» svētdien ziņoja, ka Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra atbalstījusi vairāk nekā simt projektu kopumā par pieciem miljoniem latu. Ar vienu saistīts netālu no Krāslavas esošais Kombuļu pagasts, kurā plānots realizēt vienu no lielākajiem projektiem — lāzertehnikas iegādi. Projektu iecerējis realizēt uzņēmums «Dautvest», kam iepriekš nekādas pieredzes izklaides jomā neesot. Projekta kopējā summa ir aptuveni 182 000 latu, no kuriem 70 000 — ES nauda. Lieluma un izdomas ziņā līdzīgu projektu paredzēts īstenot arī Daugavpils rajona Indras pagastā. Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra noslēgusi līgumu ar uzņēmumu «Baltik Solo» par profesionālu apskaņošanas tehniku. Projekta kopējās izmaksas ir 195 000 latu, no kuriem uzņēmums atpakaļ saņemtu 70 000 latu.

Abi šie projekti ir līdzīgi arī ar to, ka nav vairs atrodami projektu īstenotāji. Uzņēmumi gandrīz vienlaikus izveidoti neilgi pirms projektu iesniegšanas pērnā gada sākumā, un tos dibinājusi kāda sieviete, pēc tam uzņēmumi pārgājuši kāda cita īpašumā.

Nākamajā dienā pēc filmēšanas Kombuļos un Indrā ar «Nekā personīga» sazinājās kāds cilvēks. Par sižeta nerādīšanu viņš piedāvāja piecus tūkstošus un bija gatavs nekavējoties izsniegt avansu no šīs summas.

Pēc šīs tikšanās «Nekā personīga» vērsās policijā. Uz naudas nodošanu atkārtoti šī persona vairs neieradās. «Nekā personīga» noskaidrojis, ka šis cilvēks ir Ogres novada uzņēmējs, Ogres novada Domes deputāts un Zaļo un zemnieku savienības biedrs Arvis Auziņš. Lai arī Auziņš norādījis uz vairākiem uzņēmējiem, kas ar viņa starpniecību ieinteresēti patiesības noslēpšanā, «Nekā personīga» noskaidrojis, ka projektā tomēr ieinteresēts viņš.

Latvijas Zaļā partija kopā ar partijām «Latvijas Zemnieku savienība» un «Latvijai un Ventspilij!» veido Zaļo un zemnieku savienību.